YSK'nin Erbakan’dan diplomasını istemesi Twitter'da: Her adaydan isterse çarşı karışır

YSK'nin Erbakan’dan diplomasını istemesi Twitter'da: Her adaydan isterse çarşı karışır
Yayınlanma:
A+ A-
YSK'nin adaylığa başvuran Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’dan diploma örneğini istemesi sosyal medyanın gündemine düştü. Kullanıcılar, uygulamayı Erbakan'ın geçtiğimiz günlerde Cumhur İttifakı ile anlaşma sağlamamış olmasına bağladı.

Artı Gerçek - Yüksek Seçim Kurulu (YSK), cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylığa başvuran Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’dan yükseköğrenim yapmış olduğunu gösteren onaylı diploma örneğini istedi. ‘Diploma’ kısa sürede Twitter gündeminin ilk sıralarına yükseldi. Sosyal medya kullanıcıları, Erdoğan ile kıyaslama yaptı ve uygulamayı Erbakan'ın geçtiğimiz günlerde Cumhur İttifakı ile anlaşma sağlamamış olmasına bağladı.

YSK, Murat Hakan Uzan, Cem Cengiz Uzan ve Hürrem Ayaz’ın başvurularını reddetti. Dokuz başvuruda da eksik evrak olduğunu belirledi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Muhammed Ali Fatih Erbakan'ın yükseköğrenim yapmış olduğunu gösteren onaylı diploma örneği, altı vesikalık fotoğrafı, fotoğrafının yüksek çözünürlüklü elektronik ortamda hazırlanmış halinin eksik olduğu tespit edildi.

Erbakan’ın evrak eksikliklerini bugün 17:00’ye kadar tamamlaması gerekiyor.

'DİPLOMA' TWİTTER'DA GÜNDEM OLDU

YSK'nin onaylı diploma örneğini istemesi Twitter'da da gündem oldu.

Kullanıcılar, üçüncü kez aday olacak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘tartışmalı diploması’nı hatırlattı ve çifte standart’ olarak yorumladı. Kullanıcılar ayrıca uygulamayı Erbakan'ın geçtiğimiz günlerde Cumhur İttifakı ile anlaşma sağlamamış olmasına da bağladı.

‘Diploma’ kısa sürede Twitter gündeminin ilk sıralarına yükseldi.

Konuyu ti'ye alan paylaşımlardan bazıları şöyle:

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar