Amedspor Başkanı Aziz Elaldı: Tehdit mesajını yazanlar hakkında işlem başlatıldı

Amedspor Başkanı Aziz Elaldı: Tehdit mesajını yazanlar hakkında işlem başlatıldı
Yayınlanma:
A+ A-
Amedspor Başkanı Aziz Elaldı, 68 Aksaray Belediyespor maçı öncesi bazı taraftar gruplarının tehdit mesajları ile ilgili konuştu. Elaldı, ilgili kişiler ile ilgili işlem başlatıldığını söyledi.

Rojhat ABİ


DİYARBAKIR - Diyarbakır- Amedspor, 17 Eylül Pazar günü 68 Aksaray Belediyespor ile deplasmanda karşılaşacağı maçın hazırlıklarını sürdürürken, dün '68 Ergenekon' adlı taraftar grubuna ait sosyal medya hesabından Amedspor ve taraftarına yönelik tehdit mesajı yayınladı. Yayınlanan mesaj sonrasında sosyal medyada birçok kişi bu mesaja tepki gösterdi. Konu ile ilgili Artı Gerçek’e konuşan Amedspor kulüp başkanı Aziz Elaldı, Aksaray Belediyespor yetkililerinin kendilerini arayıp bizzat ağırlayacaklarını, ilgili kişiler hakkında ise işlem başlattıklarını belirtti.

'YAYINI YAPAN KİŞİLER EMNİYETE ÇAĞRILDI'

Elaldı, Aksaray Belediyespor başkanı ile görüştüklerini belirterek, “böyle bir şeye asla izin vermeyecekler. Gerekli önlemleri de alacaklarını söylediler. Aksaray Belediyespor kulüp başkanı bu durumların yaşanmasını kabul etmediklerini de ifade etti. Ayrıca yayını yapan kişiler de emniyete çağrıldığını ve gerekli işlemlerin başlatıldığı bilgisini verdiler” açıklamalarında bulundu.

'BİZİM BİR SUÇUMUZ YOK'

Amedspor kulüp başkanı Aziz Elaldı’nın devamındaki ifadeleri ise şöyle konuştu:

"Ben başkanla konuştum. Biz oraya geleceğiz ve maçta olay çıkacak. Tüm Türkiye’de olayların sebebi sanki bizmişiz gibi anlayacak. Burada bizim bir suçumuz yok. Irkçı gruplar olay çıkaracak. Ve olay bizim üzerimize kalacak dedim. Kendisi de hak verip ben ırkçılığa karşıyım dedi. Bu tür olayların ortaya çıkmasına müsaade etmeyeceklerini ve bizleri ağırlayacaklarını ifade ettiler. Bu ırkçı gruplar sürekli oldu. Oluyor. Biz sürekli onların hedefi de olacağız. Biz en azından o şehrin mülki amirleri ile konuşarak bu tür olayları aşmaya çalışacağız."

Öne Çıkanlar