Amedspor taraftar grupları: Festival Sur’a ihanettir

Amedspor taraftar grupları: Festival Sur’a ihanettir
Yayınlanma:
A+ A-
Amedspor'un taraftar grupları, Sur'da yapılacak festivale tepki göstererek, "Festivalden uzak durun. Festival Sur’a ihanettir” açıklaması yaptı.

Amedspor taraftar grupları, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Diyarbakır’ın Sur ilçesinde düzenlenecek “Sur Yolu Kültür Festivali”ne tepki gösterdi. Amedspor Barikat’ın sanal medya hesabından, "SURDA FESTİVALE HAYIR! Yıllar önce evleri yakılan yıkılan insanların acıları ve anıları üzerine kültürümüz ile bağı olmayan bir festivale hayır diyoruz!" paylaşımı yapıldı.

‘FESTİVALDEN UZAK DURUN’

Amedspor Direniş grubu ise, "Festival Sur'a ihanettir. 9 Ekim'de gerçekleştirilecek olan festival adı altındaki eğlenceyi halkımızın değerlerine karşı ve onurunu zedeleyecek olduğunu gördüğümüz için böylesi bir yanlışa karşı olduğumuzu belirtmek isteriz. Onurlu Amed halkını; halkının ve değerlerinin yanında olduğunu göstermesi adına yapılacak olan düşüncesizce festivalden uzak durmasını temenni ediyoruz. Bizi biz yapan değerlerimizdir. Bizi biz yapan onurlu ve dik duruşlu birlikteliklerimizdir" açıklaması yaptı.

(HABER MERKEZİ)