Beşiktaş Başkanı Arat'tan Sergen Yalçın açıklaması

Beşiktaş Başkanı Arat'tan Sergen Yalçın açıklaması
Teknik direktör arayışındaki Beşiktaş'ta Sergen Yalçın ismi yine gündemde. Başkan Hasan Arat, "Şu an böyle bir görüşme yapmanın doğru olduğuna inanmıyorum." dedi.

Artı Gerçek - Süper Lig'de çok kötü bir sezon geçiren Beşiktaş'ta Fernando Santos ile yolların ayrılmasından sonra yeni teknik direktör arayışı sürüyor.

Beşiktaş taraftarının istediği isimler arasında Sergen Yalçın da bulunuyor. Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, şu anda Antalyaspor'u çalıştıran Sergen Yalçın ile bir görüşme yapmadıklarını açıkladıb.

Arat, TMOK Başkan Yardımcısı ve Dünya Atletizm Birliği İcra Kurulu Üyesi olarak Antalya'da düzenlenen Dünya Yürüyüş Takımlar Şampiyonası'na katıldı.

FENERBAHÇE DERBİSİ

Arat, "Fenerbahçe derbisi ile ilgili ne düşünüyorsunuz?" sorusu üzerine, "Beşiktaş çıkıp en iyi oyununu oynayacak. Ankaragücü maçındaki oyundan sonra herkes dikkatli olacak. Takım, 80-90 dakika pres yaptı. Beşiktaş her maça galibiyet için çıkar" dedi.

Beşiktaş'la adı geçen Antalyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın'la da ilgili konuşan Arat, "Sergen Yalçın hem sporcu hem de teknik direktör olarak Beşiktaş'ın kıymetlisidir. Fakat şu an Antalyaspor'un hocası olduğu için böyle bir görüşme yapmanın doğru olduğuna inanmıyorum" diye konuştu.

'ACELE ETMEYECEĞİZ'

Hasan Arat, antrenörle ilgili çalışmaların sürdüğünü de belirterek, "İlk önce açıkçası odaklandığımız konu Serdar (Topraktepe) hocanın başarılı olması. Serdar hocanın başarısını görmek ana hedefimiz. Onu gördükten sonra karar vereceğiz. Acele etmeyeceğiz çünkü iyi çalışmalarımız var" dedi.

'TÜRKİYE KUPASI'NI ALARAK TAKIMIMIZ TARAFTARINA KENDİSİNİ AFFETTİRECEK'

Türkiye Kupası'nda hedefe mutlaka ulaşacaklarını belirten Hasan Arat, şöyle konuştu:

"Futbolun her zaman iyi gitmesi lazım. Cuma akşamı oynadığımız MKE Ankaragücü maçında skordan önemlisi Muçi yerde yatarken Tayyip Talha Sanuç'un bir müdahalesi vardı. Beşiktaş o zaman takım oldu. Benim arzuladığım an o andı. O yüzden takımıma teşekkür ediyorum. Her zaman böyle mücadele etmelerini bekliyorum. 80'inci dakikada bile pres yapan bir Beşiktaş vardı. Biz Türkiye Kupası'nda hedefimize mutlaka ulaşacağız. Bunun için her türlü motivasyona hazırız. Takımımız da hazır. Takımımız Türkiye Kupası'nı alarak kendisini Beşiktaş taraftarına affettirecek. Bunun önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Önümüzde 3 maç var. İnşallah Beşiktaş kupayı alır."

'ABOUBAKAR'IN ÇALIŞIYOR, GEREKENİ YAPIYOR'

Sporcuları hakkında negatif konuşmayı doğru bulmadığını belirten Hasan Arat, Vincent Aboubakar ile ilgili kararı hocalarla birlikte vereceklerini belirtti. Arat, şu ifadeleri kullandı:

"Aboubakar çalışıyor. Gerekeni yapıyor. Gelecek planlamasıyla ilgili hocalarla birlikte karar vereceğiz. Kendim de eski bir sporcu olduğum için sporcularımın hiçbirisi hakkında negatif konuşmayı doğru bulmuyorum. Ligler henüz tamamlanmadı. Benim takımımın oyuncusu. Aboubakar için zamanında uyarıları yaptık. Almış olduğumuz kararlar doğruydu. Aldığımız kararlardan dolayı herhangi bir pişmanlığımız yok. O doğru karar ve uyarılar birçok neticeyi beraberinde getirdi. Bugün Ghezzal'a baktığımızda kontratını değiştirdi. Son maçlarda Ghezzal çok iyi oynuyor. Takımda gerçekten liderliği aldı. Aboubakar'ın da kendine geleceğini düşünüyorum." (SPOR SERVİSİ)

Öne Çıkanlar