Burak Yılmaz'dan Şenol Güneş ve Aboubakar'a dair açıklamalar

Burak Yılmaz'dan Şenol Güneş ve Aboubakar'a dair açıklamalar
Beşiktaş'ta Şenol Güneş'ten bir süre teknik sorumlu olarak görev yapıp istifa eden Burak Yılmaz, kulüpte yaşananları anlattı. "Şenol hocamızın gergin ve asabi halleri, seçtiği üslup beni çok şaşırttı" diyen Yılmaz, Aboubakar'a dair de açıklamada bulundu.

Artı Gerçek - Süper Lig'de ve Avrupa'da kötü bir sezon geçiren Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş'ten sonra takımı çalıştıran ancak olumsuz sonuçlar üzerine görevi bırakan Burak Yılmaz, futbolcular ve kulüpte yaşananlara dair açıklamalarda bulundu.

Milliyet'ten Atilla Gökçe'ye konuşan Yılmaz, “Futbolcularda inanılmaz bir vurdumduymazlık dikkati çekiyordu. Ülkesinden misafiri gelmiş yabancı oyuncumuz, o gün idmana çıkmayıp kafeteryada oturabiliyordu. İsteksiz, gönülsüz çalışanlar da vardı” dedi.

ABOUBAKAR 4 AY SONRAKİ ALACAĞINI İSTEMİŞ

Takımın golcüsü Aboubakar'ın sakatlığına dair de konuşan Yılmaz, “Araştırınca öğrendim ki bizim Kamerunlu golcümüz, 4 ay sonraki alacağının ödenmesi için ısrar ediyormuş. Ödeme yapılmayınca ağrılarının da devam ettiğini söylediler. Ama hayır, bilimi araya koyarak dedikodu yapmak istemiyorum. Takdirini Beşiktaşlı yöneticilere bırakıyorum...” ifadelerini kullandı.

İÇTEN İÇE 'KEŞKE GELMESEYDİM' DİYORUM

Beşiktaş’ın ve Şenol Güneş’in kendisine antrenörlük kariyeri için bir kapı açtığını ve buna teşekkür borçlu olduğu dile getiren Burak Yılmaz, şöyle devam etti:

“Beşiktaş takımında beklemediğim tablolarla karşılaştım. Şenol Hocamızın gergin ve asabi halleri, oyuncularla ve bizimle konuşurken seçtiği üslup beni çok şaşırttı. Bu deneyleri de dağarcığımda saklayacağım. Ancak gücüme giden şeyler de var: Sayın Başkan’la konuşurken sıra para hesabına gelince Beşiktaş’la böyle bir alış verişe girmeyeceğimi söyledim. Ama Hırvat yardımcılarım için hak ettikleri ödemenin yapılmasını rica ettim. Buradan onlara da teşekkür ediyorum. Özetle içten içe ‘Keşke gelmeseydim’ diyorum ama, Beşiktaş’tan kaçamazdım."

RIZA ÇALIMBAY'IN GÖREVE GETİRİLMESİ

Yılmaz, Rıza Çalımbay'ın teknik direktörlük görevine getirilmesiyle ilgili de, "Ben Başkanımız Ahmet Nur Çebi ile konuşmayı tamamlayıp kulüpten ayrılırken, 5 dakika içinde Rıza Hoca’nın geldiğini öğrendim. Böyle tablolara da alışmak lazımmış, ben bilemedim" dedi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar