Türkiye, Hırvatistan'a yenildi, 'TFF istifa' tezahüratı yapıldı

Türkiye, Hırvatistan'a yenildi, 'TFF istifa' tezahüratı yapıldı
Yayınlanma:
A+ A-
UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri D Grubu ikinci maçında sahasında Hırvatistan'a 2-0 mağlup olan Türkiye, gruptaki ilk yenilgisini aldı. Bursa'daki maçın sonlarına doğru "TFF istifa" sloganları atıldı.

Artı Gerçek - UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri D Grubu ikinci maçı Bursa Büyükşehir Belediye Stadı'nda oynandı. Maç, Hırvatistan'ın 2-0 üstünlüğüyle tamamlandı.

İlk maçlar sonucunda grupta 3 puanla lider durumda bulunan Türkiye, bu yenilgiyle 3. sıraya geriledi. Hırvatistan ise puanını 4'e yükseltti ve aynı puana sahip Galler ile ilk iki sıraya paylaştı.

Türkiye gruptaki üçüncü maçını 16 Haziran'da deplasmanda Letonya ile oynayacak.

pankart.jpg

Hırvatistan karşılaşması öncesinde Bursa Büyükşehir Belediye Stadı'nda tribünlerde dev koreografi yer aldı.

Kale arkası tribününde Türkiye haritası üzerinde "Zorlukları hep beraber aşacağız. Güzel yarınları omuz omuza kuracağız." yazısı ile depremden etkilenen illerin plaka numaralardan yazılı olduğu mili takım formalarının yer aldığı dev görsel açıldı.

Misafir tribününde yer alan Hırvat taraftarlar da bulundukları tribüne, Türkiye'deki depremzedelerle dayanışma içinde olduklarını anlatmak için üzerinde Türkçe olarak "Sizinleyiz" yazılı bir pankart astı.

Türkiye mücadeleyi 2-0 yenik tamamlarken, karşılaşmanın son bölümünde tribünlerden "TFF istifa" sloganları atıldı.

Öne Çıkanlar