Göztepe-Altay maçına dair dokuz kişi daha gözaltına alındı

Göztepe-Altay maçına dair dokuz kişi daha gözaltına alındı
Spor Toto 1. Lig'in 15. haftasında Göztepe ile Altay arasında yapılan ve çıkan olaylar nedeniyle tatil edilen maça ilişkin dokuz şüpheli daha gözaltına alındı.

Artı Gerçek- Göztepe ile Altay arasında yapılan ve çıkan olaylar nedeniyle tatil edilen maça ilişkin soruşturma sürüyor.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüphelilerden dokuzu serbest bırakıldı. Kamera incelemesini sürdüren polis, olaya karıştığı tespit edilen dokuz şüpheliyi daha gözaltına aldı. Böylece gözaltında bulunan şüpheli sayısı yeniden 20'ye yükseldi.

AMBULANS ŞOFÖRLERİYLE DİĞER ŞÜPHELİLER AYNI TARAFTAR GRUBUNDAN

Kamera kayıtlarında yapılan incelemede özel ambulans sürücüleri A.G. ve H.K. tarafından stattaki tuvalete bırakılan fişeklerin; D.D, K.E, E.Y. ve F.Ö. tarafından alındığı belirlendi.

Göztepe tribünlerine işaret fişeği fırlatarak taraftar Mehmet Çakır'ın yaralanmasına neden olan şüphelinin ise F.E. (25) olduğu tespit edildi.

Ambulans şoförleriyle statta yanıcı ve patlayıcı malzemeleri teslim alan kişilerin arasında arkadaşlık ilişkisi bulunduğu ve aynı taraftar grubunun üyesi oldukları bilgisine ulaşıldı.
HTS kayıtlarını inceleyen polis, ambulans şoförlerinden birisinin, patlayıcı ve yanıcı malzemeleri bıraktıktan sonra taraftar grubu üyelerinden birini telefonla aradığını da belirledi.
A.G, H.K, D.D, K.E, E.Y, F.Ö. ve F.E'nin de aralarında olduğu 20 şüphelinin ifade işleminin devam ettiği kaydedildi.

Öte yandan maçın ardından statta yapılan aramalarda bulunan ve stada kaçak şekilde sokulduğu tespit edilen bazıları kullanılmış sis bombası, meşale, torpil ve işaret fişeği de incelemeye alındı.

NE OLMUŞTU?

Gürsel Aksel Stadı'ndaki müsabakada Altay tribünlerinden Göztepe seyircilerinin olduğu bölüme fişek atılması sonucu yaralananların olduğu bilgisi üzerine 2 ambulans sahaya girmiş, müsabaka 22. dakikada durmuştu.

Bu sırada bir Göztepe taraftarının, köşe gönderini alarak Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç'e vurmasının ardından müsabaka tatil edilmiş, çıkan olaylarla ilgili kaleci Özenç'i yaralayan şüphelinin de olduğu 21 kişi gözaltına alınmıştı.
Fişeklerin özel ambulans sürücüsü A.G. ile H.K. tarafından stada sokulduğu tespit edilmişti.

SAVCILIK KÖŞE GÖNDERİNİ SİLAH SAYDI

Şüphelilerden kaleci Özenç'i köşe gönderiyle yaralayan Mehmet Nihat A. "kasten öldürmeye teşebbüs" ve "6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanununa muhalefet" suçlarından tutuklanmıştı.

Cumhuriyet savcılığı, şüpheli Mehmet Nihat A'nın, kalecinin hayati bölgesi olan kafasının arkası ve ense kısmına öldürmeye elverişli bir silahla birden fazla kez vurduğu ve eylemine çevresindeki kişilerin engellemesi üzerine son vermek zorunda kaldığı yönünde görüş bildirmişti. (AA)

Öne Çıkanlar