Cengiz Aygün: Kastamonuspor Başkanı olmasaydım Amedspor çıksın isterdim

Cengiz Aygün: Kastamonuspor Başkanı olmasaydım Amedspor çıksın isterdim
Yarın oynanacak Amedspor-Kastamonuspor maçı için Kastamonu’ya giden Diyarbakır heyeti, belediye başkanını ziyaret etti. Kastamonuspor Başkanı Aygün: "Ben Kastamonuspor başkanı ya da Kastamonulu olmazsam herhalde ikinci takım olarak Amedspor çıksın derdim"

Artı Gerçek - TFF 2’nci Lig Kırmızı Grup’ta 74 puanla liderliğini sürdüren Amedspor, ligin 33’üncü haftasında kendisini 71 puanla takip eden Kastamonuspor ile deplasmanda karşı karşıya gelecek. Aralarında sadece 3 puan fark olan iki rakip arasındaki müsabaka yarın (14 Nisan Pazar günü) saat 15.00’te oynanacak.

İki farklı galibiyetle şampiyonluğunu ilan edecek olan Amedspor, özel uçakla Diyarbakır'dan Kastamonu'ya uçtu. Son idmanını Kastamonu’da yapan Amedspor’a destek için giden heyet, Kastamonu Belediye Başkanı Hasan Baltacı’yı makamında ziyaret etti. Ziyarete CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, DTSO başkanı Mehmet Kaya, Baro Başkanı Nahit Eren, OSB Başkanı Mustafa Fidan, Amedspor Kulüp Başkanı Aziz Elaldı katıldı.

Dün de sosyal medya hesabından video yayınlayan Kastamonuspor Başkanı Cengiz Aygün, video olarak yayınladığı bayram mesajında “Biz düşman değiliz, provokasyondan uzak duralım” çağrısında bulunmuştu. Aygün bugün gerçekleştrilen ziyarette de "Umuyorum ki yarın iyi olan kazanır. Amedspor’un taraftarıyla, o havasıyla o ilin buna ihtiyacı var. Ben Kastamonuspor başkanı ya da Kastamonulu olmazsam herhalde ikinci takım olarak Amedspor çıksın derdim. Bunu tüm samimiyetinle söylüyorum" ifadelerini kullandı.

Amida Haber'den İlyas Akengin'in haberine göre; Ziyarette konuşan Aziz Elaldı, yarınki maçın fair play çerçevesinde geçmesini umut ettiğini söyledi. İki takımın da büyük emek verdiğini dile getiren Elaldı, “İnşallah yarın sahada fair play kazanır. Ancak 3 ihtimalli bir sonuç var. Her sonuçta hiçbir şey bitmiş değildir. Yarın iki takıma da başarılar diliyorum. Umarım her iki takım da hak ettiği yere gelir. Başkanıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

'BİZ BİRBİRİMİZİ SEVİYORUZ'

Aygün ise, futbolun bir başarı oyunu olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: “Biz aslında biri birimizi çok seviyoruz. Biz biriz ayrıda değiliz. Ama o birliği hazmedemeyenler var. Yarın çıkıp oynayacağız. Umuyorum ki yarın iyi olan kazanır. Amedspor’un taraftarıyla, o havasıyla o ilin buna ihtiyacı var. Ben Kastamonuspor başkanı ya da Kastamonulu olmazsam herhalde ikinci takım olarak Amedspor çıksın derdim. Bunu tüm samimiyetinle söylüyorum. Yarın futbol oynanacak üç aşamalı bir sonuç çıkacak. Allah hangimize nasip etmişse o olur. Belki biri direkt biri peşinden çıkacak. Belki el ele çıkacağız. Hiç belli olmaz. Güneydoğu halkı birkaç gündür beni çok duygulandırdı. Ve mutlu oldum. Ayrıca sizi burada görmekten mutlu oldum. Gelişiniz güle güle, gidişiniz güle güle, her işiniz güle güle olsun.”

‘ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUZ’

Kastamonu Belediye Başkanı Hasan Baltacı, maçın Diyarbakır-Kastamonu arasında gönül köprüsü kuracağını belirterek, “Bu ülke ne Diyarbakırsız ne de Kastamonusporsuz olur. Şampiyon olmak istiyoruz, Bu ülkenin en çok mutlu olmaya ihtiyacı var” dedi. CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ise, Türkiye’nin normalleşmeye, dostluğa ve huzura ihtiyacı olduğuna işaret ederek, “Yarın da umarım bu düşüncelere hizmet edecek maç olur’’ diye konuştu.

Konuşmalardan sonra Baltacı, Amedspor Kulüp Başkanı Aziz Elaldı ile Kastamonuspor Kulüp Başkanı Cengiz Aygün'e çiçek verdi. (Kaynak)

Öne Çıkanlar