TFF'den açıklama: Almanya'ya 197 kişi götürdük

TFF'den açıklama: Almanya'ya 197 kişi götürdük
Türkiye Futbol Federasyonu, EURO 2024 için Almanya'ya sponsorlar dahil toplam 197 kişinin götürüldüğünü açıkladı.

Artı Gerçek - Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Avrupa Futbol Şampiyonası'nı (EURO 2024) izlemek üzere Almanya’ya götürdüğü davetli listesinin 613 kişiden oluştuğu iddiası üzerine açıklama yapıldı.

TFF'den yapılan açıklamada Almanya'ya sponsorlar dahil toplam 197 kişinin götürüldüğünü belirtildi. Açıklamanın tamamı şöyle:

"Türkiye Futbol Federasyonu tarafından, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası için Almanya'ya 38 TFF Yönetim Kurulu Asil - Yedek Üyesi ve diğer kurul üyesi, 26 görevli personel, 14 kulüp temsilcisi, 23 medya yöneticisi, 20 teknik direktör, antrenör ve millî takım eski futbolcusu olmak üzere toplam 121 misafir ve görevli götürülmüştür.

Bunun dışındaki misafirler, önceki millî maçlarda da olduğu gibi sözleşmelerinden kaynaklı hak edişleri olan Millî Takımlar ve TFF sponsorlarımız Türk Hava Yolları, Nike, Turkcell, Mercedes-Benz, Arçelik, DenizBank, BtcTurk, RAMS, Acıbadem, Damat Tween, Ülker, Trendyol, Prometeon ve sahibinden.com yöneticileri, çalışanları ve misafirlerinden oluşan 76 kişidir.

1 uçaktan oluşan görevli ve misafir sayısı toplam 197'dir.

Türk futbolu için son derece önemli olan Avrupa'nın en genç millî takımılarından A Millî Takımımızın Avrupa Futbol Şampiyonası mücadelesine konsantre olduğumuz bu süreçte, millî takımımızın emeğini ve mücadelesini gölgeleme amaçlı dezenformasyonlara itibar edilmemesi gerekliliğini önemle kamuoyunun bilgisine sunarız." (SPOR SERVİSİ)

Öne Çıkanlar