Bir kere bile dikkat etmedik. Yoğurdun tüm besin değerini uçuruyormuş

Bir kere bile dikkat etmedik. Yoğurdun tüm besin değerini uçuruyormuş
Yayınlanma:
A+ A-
Evde yaptığınız yoğurt veya marketten satın aldığınız yoğurt çabuk mu sulanıyor? İşte yoğurdun sulanmasını önleyen yöntemler. Yoğurdunuzun besin değerinin gitmemesi için bu bilgilere dikkat edin.

Yoğurt çok faydalı bir besindir. İçerisinde bulunan birçok mineralin yanında bolca vitamin barındırır. Bu vitaminler arasında B grubu vitaminleri, A vitamini ve E vitamini yer almaktadır.

Yoğurt kemik sağlığı için çok faydalıdır. Diş sağlığına da iyi gelen yoğurt aynı zamanda bünyesinde barındırdığı magnezyum ve potasyumdan dolayı kas fonksiyonları ve sinir iletimleri için mucize bir besindir. Uzun yaşam sırrını paylaşan çok sayıda kişi bunu yoğurda borçlu olduğunu söylemektedir.

İşte böylesine faydalı olan yoğurdu tüketirken aslında hiç dikkat etmiyoruz. Besin değerini uçuran bir hata var.

-003.jpg

METAL KAŞIKTAN UZAK DURUN!

Yoğurt yaparken kesinlikle metal kaşık kullanmayın. Metal kaşık yoğurdun içindeki faydalı bakterilere zarar verir. Ve yoğurdu daha kısa sürede ekşimesine yol açar Bu yüzden tahta kaşık kullanmanız gerekiyor.

Yoğurdu tüketirken de metal kaşıkla yoğurt kabından almayın. Tahta kaşık kullanmazsanız yoğurdunuz kısa sürede ekşir ve sulanır. Eğer yoğurdunuz çabuk sulanıyorsa bunun nedeni metal kaşık kullanmanızdır.

2017058.jpg

YOĞURDUN SULANMAMASI İÇİN BUNLARA DİKKAT EDİN

*Yoğurdu sallar hareketlerle oldukça fazla harekete maruz bırakmayınız.

* Yoğurdu sofraya koyacağınız zaman metal, gümüş veya plastik kaşık tercih etmeyin. O yapıda olan kaşıklar yoğurdu sulandırabilir. Tahta kaşık değdirerek yoğurt kullanmanız tavsiye edilmektedir.

*Yoğurdu tüketeceğiniz sıralarda yüzeyinden sıyırarak alınız. Diklemesine alıp boşluk bırakırsanız yoğurt hızlıca sulanacaktır. Boşluk açıldıysa bile yoğurt ilavesi yaparak mutlaka o boşluğun üzerini örtünüz.

*Yoğurdu örtmeden evvel havlu kağıdı kapağın arasına sıkıştırınız. Havlu kağıt sayesinde yoğurdun sulanmasına önleyebilirsiniz.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar