Yavru köpekleri telle boğup, başlarını taşla ezdiler

Yavru köpekleri telle boğup, başlarını taşla ezdiler
Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Kasım 2019 22:27
A+ A-
Manisa'nın Yunusemre ilçesinde telle boğularak öldürülüp, başları taşla ezilen 3 yavru köpek bulundu.

YAŞAM - Manisa'nın Yunusemre ilçesi 75'inci Yıl Mahallesi'nde oturanlar bu sabah sokağa çıktıklarında vahşice öldürülmüş 3 yavru köpek buldu. Olaya tepki gösteren mahalleli durumu hemen Manisa Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Reyhan Erbirliler'e bildirdi.

Gelen ekiplerin yaptığı incelemede, yavru köpeklerin telle boğularak öldürüldüğü ve başlarının taşla ezildiği anlaşıldı. Öldürülen yavru köpeklerin annesi bulunamazken, sağ kalan 3 yavru köpek Manisa Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı'na götürüldü.

'CANİ İNSANLAR ARAMIZDA GEZİYOR'

Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Reyhan Erbirliler, köpeklerin vahşice öldürüldüğünü belirterek, "Cani insanlar aramızda geziyor. Telle boğup başlarını taşla ezmişler. Bunu hangi insan yapabilir? Bugün bir savunmasız hayvanı öldürenlerin yarın da savunmasız bir insana zarar verebilecekleri, sosyal ve insani boyutuyla ele alınarak, hayvanlara uygulanan vahşetin faillerinin acilen bulunması ve cezalandırılması, psikolojik denetim altına alınması zorunlu. Orman Su İşleri 4'üncü Bölge Müdürlüğü'ne, Yunusemre Kaymakamlığı'na ve BİMER'e şikayetlerimizi yapacağız. Diğer olaylar gibi faili meçhul olmasın, failleri bulunsun" dedi.

Hayvanseverler de vahşete isyan ederek, suçluların bir an önce yakalanmasını istedi.

(DHA)

Öne Çıkanlar