ABD'li medya devi CBS'ten Twitter boykotu

ABD'li medya devi CBS'ten Twitter boykotu
Yayınlanma:
A+ A-
Amerikan haber kanalı CBS News, Elon Musk'ın patronluğunda işten kovulmalar ve toplu istifalarla anılan Twitter'daki paylaşımlarını askıya aldı. Kanal, gerekçe olarak şirketteki belirsizliği gösterdi.

Artı Gerçek - Dünyanın en zengin insanı Elon Musk'ın Twitter'ı satın alması sonrası sosyal medya platformunu nasıl bir gelecek beklediğine dair tartışma sürerken, Amerikan medyasının önde gelen kanallarından CBS News çarpıcı bir karar aldı. Kuruluş, haberlerini Twitter üzerinden paylaşmayı askıya aldı.

Karar, "CBS Evening News with Norah O'Donnell" programında açıklandı. "Twitter'da karmaşa" başlıklı bir haber yayınlayan CBS News, Elon Musk'ın çalışanlara verdiği "Ya daha uzun saatler çalışırsınız ya da istifa edersiniz" ültimatomunu ve istifa dalgasını aktardı.

Haberi hazırlayan muhabir Jonathan Vigliotti, "Bu gece, Twitter'ın geleceğine ilişkin soruların sayısı artarken, Elon Musk kalıcı bir planı olduğuna dair pek bir güvence vermiyor. Dahası, 'Twitter bundan sonra ne yapmalı?' diye tweet atıyor" dedi.

Vigliotti sonrasında da, CBS News'ün kararını şu sözlerle duyurdu: "Twitter'la ilgili belirsizlik sebebiyle ve ihtiyatlı olmak adına, CBS News platformu izlemeye devam etse de sosyal medya sitesindeki faaliyetlerini durdurma kararı aldı."

CBS News bu yönde karar alan ilk büyük medya kuruluşu olurken, Elon Musk önce "Bu kararı kim aldı?" diye sordu; ardından da "Çok da umurumda" paylaşımı yaptı.

Öte yandan, CBS'in San Francisco merkezli KPIX kanalı da Twitter paylaşımlarını durdurdu. İki hesaptan da cuma gününden bu yana herhangi bir paylaşım yapılmadı.

Egzantrik kişiliği ve CEO'su olduğu Tesla ile SpaceX'te çalışanların birçok hakkının ihlal edilmesiyle tanınan Elon Musk'ın Twitter'ı satın alması sonrasında şirketteki karmaşa devam ediyor.

Musk son olarak, ABD'nin eski başkanı Donald Trump'ın kaybettiği seçimlerin sonucunu tanımadığı süreçte askıya alınan hesabını yeniden açmasıyla gündemde. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar