Batı Şeria'ya baskın: Altı Filistinli yaralandı, bir kişi gözaltında

Batı Şeria'ya baskın: Altı Filistinli yaralandı, bir kişi gözaltında
İsrail güçlerinin, işgal altındaki Batı Şeria'ya düzenlediği baskında en az altı Filistinli yaralandı. Gözaltına alınan bir kişinin ise şubat ayındaki İsrail baskınında iki oğlunu kaybettiği aktarıldı.

Artı Gerçek - İsrail güçlerinin, işgal altındaki Batı Şeria'da bir mülteci kampına düzenlediği baskında 6 Filistinliyi yaraladığı, bir kişiyi gözaltına aldığı bildirildi.

Filistin resmi ajansı WAFA'da yer alan haberde, İsrail güçlerinin Batı Şeria'nın doğusunda yer alan Eriha kentindeki mülteci kampına baskın düzenlediği belirtildi.

Kampa baskın düzenleyen İsrail güçlerinin 52 yaşındaki Vail Avadat'ın evini kuşatarak bölge sakinlerine ateş açtığı ve biber gazı kullandığı aktarılan haberde, Avadat'ın gözaltına alındığı aktarıldı.

İKİ OĞLUNU DA ŞUBAT AYINDAKİ BASKINDA KAYBETMİŞ

Haberde, Avadat'ın iki oğlunun da 6 Şubat 2023'te İsrail askerleri tarafından kampa düzenlenen baskında öldürüldüğü hatırlatıldı.

Eriha Devlet Hastanesi Müdürü Nasır Anani de WAFA'ya yaptığı açıklamada, baskın sırasında biri çocuk dört kişinin gerçek mermiyle, iki kişinin de kauçuk kaplı mermiyle yaralandığını söyledi.

İsrail güçleri, son aylarda sık sık Nablus ve Cenin başta olmak üzere işgal altındaki Batı Şeria'ya baskınlar düzenliyor, baskınların ardından çıkan olaylar zaman zaman çatışmaya dönüşüyor. (AA)

Öne Çıkanlar