Britanya Filistin Komitesi Başkanı: Gazze'deki hastane saldırısında her şey İsrail'i işaret ediyor

Britanya Filistin Komitesi Başkanı: Gazze'deki hastane saldırısında her şey İsrail'i işaret ediyor
Yayınlanma:
A+ A-
Britanya Filistin Komitesi Başkanı, İsrail'in 25 hastaneye tahliye emri verdiğini hatırlattı ve Gazze'deki hastane katliamında "her şeyin İsrail'i işaret ettiğini" söyledi. İngiltere Dışişleri Bakanı ise "Gerçeklerin ortaya çıkmasını bekleyin" dedi.

Artı Gerçek - Gazze'deki yetkililerin bir füze saldırısında yüzlerce kişinin öldüğünü söylediği Gazze'deki El Ehli Baptist Hastanesi'nde tam olarak ne olduğu belirsizliğini koruyor. İsrail, Filistinli İslami Cihad'a ait bir roketin yanlış ateşlenerek hastaneye düştüğünü iddia ederken Hamas İsrail'i suçluyor.

İSRAİL'İN 25 HASTANEYE TAHLİYE EMRİ VERMESİNE DİKKAT ÇEKTİ

Britanya Filistin Komitesi Başkanı Aimee Shalan, saldırının "açıkça bir savaş suçu" olduğunu ve "her şeyin İsrail'i işaret ettiğini" söyledi. "Bu bilgileri daha önce de görmüştük" diyen Shalan İsrail tarafından 7 Ekim'den bu yana 25 hastaneye tahliye emri verildiğine dikkat çekti. El Ehli hastanesinin birkaç gün önce daha küçük bir füze ile vurulduğunu ve "hastanelere saldırıya uğrayacaklarına dair çok açık uyarılar yapıldığını" söyledi. Acil ateşkes çağrısında bulunan Shalan, insan hakları örgütlerinin "gördüğümüz şeyin Gazze'ye yönelik bir soykırım saldırısı olmasından son derece endişe duyduklarını" da söyledi.

dasdasdasdas.jpg

FİLİSTİN DIŞİŞLERİ: İSRAİL SORUMLULUKTAN KAÇMAYA ÇALIŞIYOR

Filistin Dışişleri Bakanlığı ise bugün yaptığı açıklamada İsrail'in uluslararası baskıları altında kalmadan savaşı sürdürmek için Gazze Şeridi'ndeki hastane katliamının sorumluluğundan kaçmaya çalıştığını belirtti. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, uluslararası çifte standartların İsrail'e, "Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını durdurması veya insani yardımların girişi için koridorlar açma taleplerini reddetme hakkı" verdiği ifade edildi.

Açıklamada, "İsrail, Gazze Şeridi'ne yönelik savaşı uluslararası baskılara maruz kalmadan sürdürmek için Gazze kentindeki El-Ehli Baptist Hastanesinde işlediği vahşice katliamın sorumluluğundan kaçmaya çalışıyor. Böylece Gazze Şeridi'nde yıkım yapma ve halkını tehcir etme yönündeki stratejik planını hayata geçirme çabalarını sürdürmeyi hedefliyor" dendi.

ezgif-4-c77e3c2991.jpg

İNGİLTERE DIŞİŞLERİ: GERÇEKLERİN ORTAYA ÇIKMASINI BEKLEYİN

İngiltere Dışişleri Bakanı James Cleverly ise çarşamba günü yaptığı açıklamada insanları Gazze'deki hastanede meydana gelen katliam ile ilgili "gerçeklerin ortaya çıkmasını beklemeye" çağırdı ve "çok sayıda kişinin şimdiden sonuca vardığını" söyledi.

asdasdasdasdasd.jpg

Cleverly, eski adıyla Twitter olan X'te paylaştığı mesajında "Dün gece çok sayıda kişi El Ehli hastanesindeki trajik can kaybıyla ilgili olarak hemen bir sonuca vardı. Bu konuda yanlış yapmak daha fazla hayatı riske atacaktır. Gerçekleri bekleyin, onları açık ve doğru bir şekilde rapor edin. Soğukkanlılık hakim olmalı" dedi. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar