Doğum günü hediyesine el bombası konulmuş: Ukrayna Genelkurmay Başkanının asistanı, patlama sonucu öldü

Doğum günü hediyesine el bombası konulmuş: Ukrayna Genelkurmay Başkanının asistanı, patlama sonucu öldü
Yayınlanma:
A+ A-
Ukrayna Genelkurmay Başkanı Valeriy Zalujnıy'ın asistanı Gennadiy Çastyakov'un, doğum günü hediyesindeki el bombasının patlaması sonucu öldüğü bildirildi. Patlamada Çastyakov'un 13 yaşındaki oğlu da ağır yaralandı.

Artı Gerçek - Ukrayna Genelkurmay Başkanı Valeriy Zalujnıy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bugün asistanı ve yakın arkadaşı Çastyakov’un ailesiyle doğum gününü kutladığı sırada öldüğünü belirtti.

Doğum günü hediyelerinin birinin içinde bilinmeyen bir patlayıcının infilak ettiğini aktaran Zalujnıy, "Gennadiy'in eşi ve 4 çocuğu kaldı. Ailesine başsağlığı diliyorum. Gennadiy, tam ölçekli savaşın başlamasından bu yana benim için güvenilir bir omuz oldu, hayatını tamamen Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine ve Rus saldırganlığıyla mücadeleye adadı.” ifadesine yer verdi.

Zalujnıy, olayın neden ve koşullarının soruşturma sırasında belirleneceğini söyledi.

osman-cakli-arti-yazi-45.jpg
Ukrayna Genelkurmay Başkanı Valeriy Zalujnıy

13 YAŞINDAKİ OĞLU AĞIR YARALANDI

Ukrayna Ulusal Polis Teşkilatından yapılan açıklamada da Kiev bölgesinin Çayki köyündeki bir apartmanda patlama ihbarı alınması üzerine polis ekiplerinin olay yerine ulaştığı belirtildi.

İlk belirlemelere göre 39 yaşındaki Çastyakov’un el bombası patlaması sonucu öldüğü aktarılan açıklamada, onun 13 yaşındaki oğlunun ağır yaralandığı ifade edildi.

Açıklamada, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi. (AA)

Öne Çıkanlar