Hamas lideri İsmail Haniye: İsrailli rehineler, Filistinlilerle aynı ölüm ve yıkıma maruz kalıyor

Hamas lideri İsmail Haniye: İsrailli rehineler, Filistinlilerle aynı ölüm ve yıkıma maruz kalıyor
Yayınlanma:
A+ A-
Hamas lideri İsmail Haniye, yeni bir görüntülü mesaj yayımlayarak İsrail'e "katliamın durdurulması" için baskı yapılması çağrısında bulundu. Haniye, "İsrailli rehineler, bizim halkımızın maruz bırakıldığı aynı yıkıma ve ölüme maruz kalıyor" dedi.

Artı Gerçek - Hamas lideri İsmail Haniye, İsrail'in Gazze'deki saldırılarının durdurulması için dünyaya çağrı yaptı. Arabuluculara "katliamın durmasının şart olduğunu" söylediklerini aktaran Haniye, "Arap ve İslam ülkelerini, Filistin davasına destek için protestolarını sürdürmeye çağırıyoruz" ifadelerini kullandı.

Haniye, "İsrailli rehineler, bizim halkımızın maruz bırakıldığı aynı yıkıma ve ölüme maruz kalıyor" dedi. Hamas lideri, "Arabuluculara, rehine takası için ateşkesin şart olduğunu söyledik" diye konuştu.

Görüntülü bir mesaj yayınlayan Haniye, ABD'ye de İsrail'e askeri destek vermeyi ve Gazze'deki şiddete son verme amaçlı uluslararası çabaları sekteye uğratmayı bırakma çağrısında bulundu.

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun verdiği "sahte sözler" verdiğini belirten Haniye, "Bunları yerine getirmesine izin vermeyeceğiz" dedi. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar