İtalyan polisi mafya lideri Denaro'nun kız kardeşini de tutukladı

İtalyan polisi mafya lideri Denaro'nun kız kardeşini de tutukladı
İtalya'nın en çok aranan ve ocak ayında yakalanan mafya liderlerinden Matteo Messina Denaro'nun kız kardeşi tutuklandı. Kız kardeş Denaro'nun mafyaya yardım suçlamalarından tutuklandığı açıklandı.

Artı Gerçek - İtalyan polisi 16 Ocak'ta 30 yıllık kaçak hayatının ardından yakalanan mafya lideri Matteo Messina Denaro'nun kız kardeşini de tutukladı.

Polisten yapılan açıklamada kız kardeş Rosalia Messina Denaro'nun ağabeyinin yakalanmasıyla sonuçlanan soruşturma kapsamında tutuklandığı belirtildi. Rosalia Denaro'nun ağabeyine para yardımı yapmak ve diğer mafya üyeleriyle görüşmek suçlamalarıyla tutuklandığı açıklandı.

Soruşturmacılar uzun süredir Sicilya mafyası Cosa Nostra'nın liderlerinden olan Denaro'nun adaletten bu kadar uzun süre saklanabilmesinin aile üyelerinin yardımıyla olduğundan şüpheleniyordu. Kız kardeş Rosalia'nın tutuklanmasında evinde bulunan ve mafya üyelerinin şifreli haberleşmeler için kullandığı "pizzini" adı verilen notun kilit önemde olduğu belirtildi. Geçen yıl aralık ayında polis tarafından bulunan not Rosalia tarafından yazılmıştı.

Matteo Messina Denaro uzun yıllara yayılan cinayet ve diğer suçları nedeniyle birden fazla müebbet hapis cezası almış ve L'Aquila kentindeki yüksek güvenlikli bir cezaevinde tecrit altında tutulmaya başlanmıştı. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar