Kabil'de Dışişleri Bakanlığı yakınında saldırı: En az altı sivil öldü

Kabil'de Dışişleri Bakanlığı yakınında saldırı: En az altı sivil öldü
Yayınlanma:
A+ A-
Afganistan'ın başkenti Kabil'de Dışişleri Bakanlığı yakınında intihar saldırısı yapıldı. Saldırıda en az altı sivil öldü.

Artı Gerçek - Afganistan polisinin açıklamasına göre başkent Kabil'deki Dışişleri Bakanlığı yakınındaki kontrol noktasında intihar saldırısı yapıldı. Reuters haber ajansına konuşan görgü tanıkları hükümet kurumlarının ve yabancı elçiliklerin bulunduğu güvenli bölgede büyük bir patlama sesi duyduklarını söylemişti.

Saldırının ardından açıklama yapan Kabil polis sözcüsü Halid Zedran "Malik Aşgar Meydanı'nda bir intihar saldırganı kontrol noktasına ulaşmadan tespit edildi ve öldürüldü ancak üzerinde patlayıcı infilak etti" dedi. Zedran altı sivilin öldüğünü ayrıca üçü Taliban'ın güvenlik gücü mensubu olmak üzere yaralılar olduğunu açıkladı.

Polis sözcüsünden önce açıklama yapan Kabil'de hastane işleten İtalyan Emergency (Acil Durum) adlı sivil toplum kuruluşundan Stefano Sozza hastanelerine iki kişinin cesedinin ve 12 yaralının getirildiğini duyurmuştu. Sozza yaralılar arasında bir çocuğun da olduğunu söylemişti.

OCAK AYINDAKİ IŞİD SALDIRISINDA 20 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

Afganistan'daki Taliban hükümetinden konuyla ilgili henüz açıklama yapılmadı. Son aylarda IŞİD Kabil ve diğer kentlerdeki bazı saldırıları üstlenmişti. Ocak ayında dışişleri bakanlığı binası dışında yapılan intihar saldırısında 20 kişi ölmüştü. Saldırıyı IŞİD üstlenmişti. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar