Prens Harry: Afganistan'da 25 kişiyi öldürdüm

Prens Harry: Afganistan'da 25 kişiyi öldürdüm
Eşi Meghan Markle ile İngiliz kraliyet ailesinden ayrılan Prens Harry'nin otobiyografisinden yeni bölümler sızdı: Afganistan'da 25 Taliban üyesini öldürdüm, William ve Kate Nazi kostümüne güldü, düğünümü köy şapelinde yapmak istediler.

Artı Gerçek - İngiliz kraliyet ailesindeki görevlerini bırakarak Amerikalı oyuncu eşi Meghan Markle ile birlikte ABD'ye taşınan Prens Harry, yeni yayımlanacak kitabında Afganistan'da görev yaptığı sırada 25 kişiyi öldürdüğünü açıkladı. Harry, ağabeyi Prens William'ı ve bugünkü eşi Kate Middleton'ın 2005 yılında tartışma yaratan Nazi üniforması kostümüne güldüğünü, ağabeyi ile birlikte babaları Kral Charles'dan Camilla Parker ile evlenmemesini istediklerini ve uyuşturucu ile deneyimlerini de anlattı.

Prens Harry'nin 10 Ocak'ta raflarda yerini bulması beklenen kitabından bir bölüm, dün İngiliz gazetesi The Guardian'da yayımlanmıştı. Habere göre Harry kitapta, ağabeyi ve tahtın birinci varisi olan Galler Prensi William'ı, eşi Meghan Markle konusunda kendisi ile kavga çıkarıp dövmekle suçluyordu. Kensington ve Buckingham sarayları, bu iddialar hakkında yorum yapmayacaklarını açıkladı.

İSPANYA'DA YANLIŞLIKLA RAFA KONULUNCA...

Gün içindeyse, ismini Harry'nin tahtın "yedek" varisi olmasından alan 'Spare' isimli 400 sayfalık kitap, İspanya'da belirlenen tarihten önce yanlışlıkla ve kısa süreliğini rafa çıktı. Kitap 10 Ocak'ta satılmak üzere kaldırılsa da, bu sırada satın alan gazeteler, Harry'nin öne çıkan ifşaatlarını derledi.

prens-harry2.jpg

KRAL CHARLES'DAN CAMILLA İLE EVLENMEMESİNİ İSTEMİŞLER

Buna göre Prens Harry ve ağabeyi William, anneleri Prenses Diana'nın 1997 yılında ölümünden sonra babalarına, şu an kraliçe olan Camilla ile evlenmemesi için 'yalvardı'. Harry, Camilla'nın 'kötü kalpli bir üvey anne' olmasından korktuklarını yazdı. Camilla'nın kraliyet ailesine resmen katılmasından önce ikisinin de babalarının sevgilisiyle ayrı ayrı görüşmeler yaptıklarını açıklayan Harry, bu buluşmalar sırasında kaç yaşında olduğunu belirtmedi. Harry, "Kral Charles'ı mutlu edecekse" Camilla'yı "kalplerinde affetmeye hazır olduklarını" da yazdı.

BİR KADIN, ANNESİNDEN 'MESAJ' GETİRMİŞ

Kitapta öne çıkan bir diğer bölümde Prens Harry, "doğa üstü güçleri olan bir kadının kendisine annesi Prenses Diana'dan bir mesaj getirdiğini" de öne sürüyor. Annesi Paris'te bir araba kazasında öldüğünde 12 yaşında olan Harry, söz konusu kadının "Annen, onun yaşayamadığı hayatı senin yaşadığını söylüyor. Onun, senin için istediği hayatı yaşıyorsun" dediğini yazdı.

PRENS WILLIAM VE KATE MIDDLETON NAZİ KOSTÜMÜNE GÜLMÜŞ

Prens Harry'nin geçmişte en çok konuşulan 'vukuat'larından biri, 20 yaşında olduğu 2005'te, 'Yerli ve Kolonyal' temalı bir kostüm partisine bir Nazi subayı kılığında gitmesi olmuştu. The Sun gazetesinin birinci sayfadan yayımladığı fotoğraflar o dönem dünya çapında tepki çekerken, Prens Harry kitabında ağabeyi William ile o dönem sevgilisi olan Kate Middleton'ın bu kostüme güldüklerini öne sürdü.

Harry, partiye hangi kostümü giyeceğine karar verirken, bir pilot üniforması ile Nazi kostümü arasında kaldığını belirterek şöyle yazdı: "Will ve Kate'i arayıp Ne düşündüklerini sordum. 'Nazi üniforması' dediler. Onu ve saçma bir bıyığı kiraladım, eve döndüm. Willy ve Kate gülüyorlardı. Willy'nin leopar kostümünden bile kötüyü. Çok daha saçmaydı."

17 YAŞINDA KOKAİN, KORUMALARINI ATLATIP MARIHUANA İÇMİŞ

Kitaba göre, Harry 17 yaşında ismini açıklamadığı birisinin evindeyken ona kokain teklif edildi. Bu uyuşturucuyu birkaç kez kullandığını itiraf eden ama sevmediğini yazan Harry, liseyi okuduğu Eton College isimli prestijli, seçkin okulunda ise esrar içtiğini açıkladı. Buna göre, Harry'yi korumakla görevli polisler binanın dışında devriye gezerken, Harry okulun tuvaletinde esrar içti.

WILLAM AYNI LİSEYE GİTMEKTEN HOŞLANMADI

Kitaba göre, ağabeyi Prens William, küçük kardeşinin de Eton'a yollanmasından hoşlanmamış; okulda birbirleriyle ilişkilerinin olmamasını isteyerek "Sen beni tanımıyorsun Harold, ben de seni" demiş. Harry'nin anlatımına göre ağabeyi, Eton'daki ilk iki yılını bir sığınak olarak gördüğünü, kendisini sorularıyla bunaltacak veya sosyal çevresine burnunu sokacak bir küçük kardeşin yükünü burada hissetmediğini söyledi. Harry ise William'a "Merak etme, seni tanıdığımı unutacağım" demiş.

'AFGANİSTAN'DA 25 TALİBAN SAVAŞÇISINI ÖLDÜRDÜM'

Prens Harry kitapta, 2012-2013 arasında Afganistan'da helikopter pilotu olarak görev yaptığı sırada altı misyona katıldığını, bunların hepsinde ölümler yaşandığını ama bu ölümleri meşru gördüğünü de yazdı. "Bu ne gurur veren ne de utandıran bir istatistik" diyen Harry, "Kendimi savaşın sıcaklığına ve kafa karışıklığına gömülmüş halde bulduğum sırada, o 25'i için insanlar olarak görmedim. Tahtadan kaldırılan satranç piyonlarıydılar, iyi insanları öldürmeden önce elimine edilen kötü insanlardılar" ifadelerini kullandı.

WILLAM 'DÜĞÜNÜNÜZÜ KÖY ŞAPELİNDE YAPALIM' DEMİŞ

Kitaptaki bir diğer iddia da, Prens Harry ile Meghan Markle'ın 2018 yılında Windsor Kalesi'nde yapılan düğünleri ile ilgili. Prens Harry, ağabeyi William'a Londra'daki Westminster Abbey veya Aziz Paul Katedrali'nde evlenip evlenemeyeceklerini sormuş. İddiaya göre Harry, bu yerlerin sırasıyla Charles ve Diana ile kendisi ve Kate Middleton'ın düğünleri için kullanıldığını söyleyerek "hayır" yanıtını vermiş. Bunun yerine William, babalarının Cotswolds'daki Highgrove evinin yakındaki bir köy şapelini önermiş.

PANİK ATAKLAR

Harry kitapta, 2013 yazında kötü bir dönem geçirdiğini, uyuşukluk ve korkutucu panik ataklar arasında gidip geldiğini de yazdı. Buna göre Prens Harry, söz konusu dönemde kamuoyu önünde konuşma yapması veya bir röportaj vermesi gerektiğinde terleme atakları geçirdi. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar