Şifa Hastanesi'nden tahliye edilen 28 prematüre bebek Mısır'da tedavi görecek

Şifa Hastanesi'nden tahliye edilen 28 prematüre bebek Mısır'da tedavi görecek
Yayınlanma:
A+ A-
İsrail'in Gazze'deki Şifa Hastanesi'ne düzenlediği baskın nedeniyle sağlık durumlarından endişe edilen prematüre bebeklerden 28'i Mısır'da tahliye edildi. Durumu iyi olan üç bebek ise Gazze'de kaldı.

Artı Gerçek - İsrail ordusunun baskını nedeniyle Şifa Hastanesi'nden Gazze'nin güneyine nakledilen 31 prematüre bebekten 28'i Mısır'a tahliye edildi. Filistin Kızılayı, bebeklerin ambulanslarla yola çıkarıldığını duyurdu. Bebekler, tedavilerine devam edilmesi için Mısır'a nakledildi.

Tahliye işlemleri, Dünya Sağlık Örgütü ve Birleşmiş Milletler İnsani İşleri Koordinasyon Ofisi (OCHA) ile işbirliği içinde yapıldı.

bebekler2.jpg

ÜÇÜNÜN DURUMU İYİ

Filistin Kızılayı'ndan AA'ya yapılan açıklamaya göre, Şifa Hastanesi'nden Gazze'nin güneyine nakledilen 31 prematüre bebekten üçünün durumu iyi. Bu nedenle bu üç bebek bölgedeki hastanede gözlem altında tutulmaya devam edilecek.

bebekler3.jpg

İsrail ordusunun baskını ve saldırıları nedeniyle hizmet vermeyi durduran Şifa Hastanesi'ndeki 31 prematüre bebek dün Gazze'nin güneyindeki Emirlik Hastanesi'ne nakledilmişti. (AA)

Öne Çıkanlar