Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad beş bakanını değiştirdi

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad beş bakanını değiştirdi
Yayınlanma:
A+ A-
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad kabinesindeki beş bakanı değiştirdi. Ülkenin yeni Petrol Bakanı Firas Hassan Kaddur oldu. Değişiklik Esad'ın 2021'den beri yaptığı en geniş kabine revizyonu özelliğini taşıyor.

Artı Gerçek - Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad kabinesinde değişikliğe gitti. Resmi haber ajansı SANA, Esad'ın yayınladığı kararnameyle Petrol Bakanı dahil beş bakanını değiştirdiğini duyurdu.

Kararnameye göre yeni Petrol ve Maden Kaynakları Bakanı Dr. Firas Hassan Kaddur oldu. Bassam Touma'nın yerine getirilen Kaddur Suriye Petrol Şirketi'nin son iki yıldır genel müdürlüğünü yapıyordu.

Esad'ın 2021'de yedi yıllığına tekrar iktidara gelmesinin ardından yaptığı en geniş kabine değişikliği ile ülkenin yeni İç Ticaret ve Tüketiciyi Koruma Bakanı Mohsen Abdülkerim Ali, Sanayi Bakanı Abdülkadir Cukhadar ve Sosyal İşler ve Çalışma Bakanı Louay Imad Al-Din Al-Munajid oldu. Ayrıca Ahmed Bostechi de Devlet Bakanı görevine getirildi.

Esad en son Nisan 2022'de savunma bakanını değiştirmiş, Ali Mahmud Abbas bu göreve getirilmişti. (DIŞ HABERLER)Öne Çıkanlar