Dokuz kentten katılım sağlanacak: Batman'daki 1 Mayıs bölge mitingine çağrı

Dokuz kentten katılım sağlanacak: Batman'daki 1 Mayıs bölge mitingine çağrı
1 Mayıs Bölge Mitingi, bu yıl Batman'da düzenlenecek ve 9 kentten işçiler katılım sağlayacak. Miting için çağrı yapan Tertip Komitesi Eşsözcüsü Cihan Tüzün, “Sömürüye, baskıya, adaletsizliğe ve eşitsizliğe karşı birleşelim” dedi.

Artı Gerçek - 1 Mayıs İşçi Bayramı Batman ve Van kentlerinde düzenlenecek bölgesel mitinglerle kutlanacak. Batman'daki kutlama 8 Mart Kadın Parkı’nda gerçekleştirilecek. Turgut Özal Kavşağı’nda saat 11.00’de bir araya gelecek olan kitle daha sonra kortej halinde miting alanına yürüyecek.

Hazırlıkları hızlandırılan mitinge dair 1 Mayıs Miting Tertip Komitesi Eşsözcüsü Cihan Tüzün, hazırlıkların büyük bir kısmının tamamlandığını söyledi. Tüzün, “Bu günden itibaren şehrin birçok noktasındaki billboard ve afişlerde görsellerimiz yer alacak. Tüm kamuoyuna çağrı yapmak adına buradan sesleniyorum; başta halkımız olmak üzere tüm kamu emekçilerini, emeklileri ve emeğiyle geçinen herkesi Batman 1 Mayıs bölge mitingine davet ediyoruz” çağrısında bulundu.

DOKUZ KENTTEN KATILIM OLACAK

Kentteki işçi ve emekçilere dağıttıkları el bildirileriyle çağrı yaptıklarını kaydeden Tüzün, Diyarbakır, Siirt, Mardin, Şırnak, Urfa, Maraş, Bingöl, Adıyaman ve Malatya'dan emekçilerin mitinge katılacağını aktardı. Kortej halinde alana giriş yapacaklarını vurgulayan Tüzün, “Kortej Batman'ın en işlek caddelerinden birinde gerçekleşecek. Sendikamızın da bulunduğu yere yakın bir yerde kortej başlayacak ve 8 Mart Kadın Parkı’na kadar devam edecek” dedi.

'1 MAYIS MİTİNGİNDE BİRLEŞELİM'

Bölge mitingi için Batman'ın seçilmesinin nedenine dair ise Tüzün, şunları belirtti: “Batman, bir petrol ve işçi şehri olması, tekstil işçilerinin yoğunlukta çalışıyor olması, genç işsizliğin Türkiye'de en çok olduğu illerden biri olmasından kaynaklı tercih edildi. Bu yüzden coşkulu ve yoğun katılımın olmasını bekliyoruz. Çevre kentlere çağrımız; katılım güçlü olmasıdır. Tüm dostlarımızı, rengiyle katılmak isteyen her kesimi mitinge davet ediyoruz. Sömürüye, baskıya, adaletsizliğe ve eşitsizliğe karşı haykırmak adına 1 Mayıs mitinginde birleşelim.” (MA)

Öne Çıkanlar