AKP’li belediyenin milyonluk altyapı çalışması sel ve taşkını engelleyemedi

Elazığ belediyesi kısa süre önce 9 bin 280 metre yağmur suyu hattı çalışmasını bitirdiğini açıklarken bugün öğlen sıralarında yağan yarım saatlik sağanak yağış kenti kısa sürede göle çevirdi. Vatandaş o anları kaydederek isyan etti: Defalarca bildirdik.

Evren DEMİRDAŞ


ELAZIĞ - Elazığ'da bugün öğlen saatlerinde şiddetli bir yağış meydana geldi. Yaklaşık yarım saat süren sağanak yağış kentin birçok noktasında etkili oldu. Şehir merkezinde su taşkınları yaşanırken birçok mahallede ise biriken sudan kaynaklı vatandaşlar mağduriyetler yaşadı. Kısa sürede sele neden olan yağışlar araçların sular içerisinde kalmasına neden olurken yağmurda sokakta kalan birçok vatandaş ise kendi imkanlarıyla güçlükle evlerine ulaşabildi.

BELEDİYE ALT YAPI ÇALIŞMASINI BİTTİĞİNİ DUYURMUŞTU

Her yağış sonrasında seller ve taşkınların yaşandığı Elazığ bugün de aynı görüntülere sahne oldu. Elazığ Belediyesi internet sitesinden kısa süre önce yaptığı duyuruda 9 bin 280 metre yağmur suyu hattı döşeme çalışmalarının bittiğini duyurmuştu. Yapılan çalışmaların kentteki su taşkınlarına engel olması beklenirken yaklaşık yarım saat yağan sağanak yağış kenti adeta göle çevirdi.

320 MİLYONLUK YATIRIM SEL VE TAŞKINA ENGEL OLAMADI

Elazığ Belediyesi tarafından 2022 yılında gerçekleştirilen İçme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı 1. Bölge yapım işi ihalesini 320 milyon 320 bin 320 TL ile bedelle AKP’ye yakınlığıyla bilinen Veysel Demirci’nin yönetim kurulu başkanı olduğu Ziver İnşaat almıştı.

089e8df6-de77-42ee-9ed8-91448465f802.jpg

Şehrin altyapısına önemli bir katkı sağlayacağı düşünülen ve biriken yağmur tahliye etmesi planlanan projenin yarım saatlik yağışta taşkın ve seli önleyemediği görüldü. (ARTI GERÇEK)

Öne Çıkanlar