Bakan Kurum: Düzce'deki depremde 321 binada hasar tespit ettik

Bakan Kurum: Düzce'deki depremde 321 binada hasar tespit ettik
Yayınlanma:
A+ A-
Bakan Kurum, "Düzce'deki depremde 321 binada hasar tespitleri yaptık, Gölyaka'da 5 bina, 8 bağımsız bölüm ağır hasarlı görünüyor." dedi. AFAD Başkanı Sezer de hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Artı Gerçek- Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Düzce depremiyle ilgili yaptığı açıklamada "Kısmi, az hasarlı kamu binaları var. Bu binalara ilişkin de tadilatların yapılmasını müteakip burada kamu hizmetleri verilecek." dedi.

Bakan Kurum, Düzce sakinlerine hasar tespitinin ardından evlerine girmeyi tavsiye etti.

Artçı sarsıntıların vatandaşları tedirgin ettiğini ve eve girmek istemeyenler için 3 bölgede geçici barınma merkezi kurduklarını belirten Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Yunus Sezer ise depremzedelerin kendi talepleri üzerine evlerinin önüne çadır kurulduğunu söyledi.

'ALTI İLDE YARALILAR VAR'

Sezer, "Sadece Düzce değil, 6 ilimizde yaralılarımız var. Hastaneye başvuranlar var. Şu anda bir çoğu taburcu olmuş durumda. Elimizdeki bilgilere göre bir tanesi ağır düzeyde. Diğerleri ayakta tedaviyle taburcu olmuş." ifadelerini kullandı.

Düzce Valisi Cevdet Atay da bölgede açıklama yaparak, "Yaralılarımızın birçoğu tedavi edildi ve evlerine gönderildi." dedi.(AA)

Öne Çıkanlar