Bakan ve valiye depremzedelerden tepki

Yayınlanma:
A+ A-
Adıyaman'da Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Vali Mahmut Çuhadar, vatandaşın tepkisi ile karşılaştı. Birçok depremzede makam araçlarını tekmeledi.

Artı Gerçek - Maraş merkezli iki büyük depremin yıkıma açtığı 10 ilden biri olan Adıyaman'da Adıyaman'da Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Vali Mahmut Çuhadar, vatandaşın tepkisi ile karşılaştı.

Maraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen deprem 13 milyonu aşkın kişiyi etkiledi. 10 ilde büyük kayıplara yol açan depremde hala yardımın gitmediği pek çok bölge bulunurken, yetkililerin açıklamaları bölge halkın da tepkiye neden oldu.

Adiyaman'da halk Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Vali Mahmut Çuhadar'ı protesyo etti. sosyal medyada gündem olan videoda birçok depremzedenin Ankara plakalı makam araçlarına tepki gösterdiği ve tekmelediği görüldü.

Gazeteci Metin Cihan da paylaştığı videoya şu notu ekledi:

"Adıyaman'da Ulaştırma Bakanı ve beraberindekilere halkın tepkisi böyle. Ayrıca, depremzedeler dert yakınınca sırıtarak karşılık veren vali, polis korumasında valiliği terk etti. Ordu valisi geçici olarak Adıyaman'a görevlendirildi."

Dün depremzedeler Adıyaman'da vatandaşlar “Yardımlar nerede?” diyerek Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar'ı protesto etmişti. Vali Çuhadar ise önce sessiz kalmış, tepkiler artması üzerine gülmeye başlamıştı. Bunun üzerine vatandaşların tepkisi daha da artarak bir kadının "Neye gülüyorsun sen ya neye gülüyorsun!" diye bağırdığı duyulmuştu. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar