Başörtüsü tartışması diziye konu oldu: Kızılcık Şerbeti'nin fragmanı gündemde

Başörtüsü tartışması diziye konu oldu: Kızılcık Şerbeti'nin fragmanı gündemde
Yayınlanma:
A+ A-
CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun başlattığı başörtüsü tartışmasının ardından 'Kızılcık Şerbeti' isimli dizinin fragmanı gündem oldu. Fragmanda iki kadın arasında “Faşist, özgürlük düşmanı, medeniyet düşmanı olmaktan iyidir” gibi atışmalar yer alıyor.

Artı Gerçek - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başörtüsü çıkışı ve ardından başlayan yasal düzenleme sürecine ilişkin tartışıma sürerken, Show TV'nin yeni dizisi Kızılcık Şerbeti'nin fragmanı sosyal medyada gündem yarattı.

'FAŞİST, BUNLAR DA HER YERDE'

Yaşam tarzı birbirinden farklı olan iki ailenin çocuklarının evlenmesini anlatan dizinin fragmanında, iki kadının tartışması görülüyor. Başı açık bir kadın, mağazada alışveriş yaparken kendisine çarpan başörtülü bir kadına “Bunlar da her yerde” diyor.

kizilcik-serbeti.jpg

Sonrasında iki kadın arasında “Faşist, özgürlük düşmanı, medeniyet düşmanı olmaktan iyidir” sözlerinin sarf edildiği atışmalar yaşanıyor.

BİRBİRİNE ZIT İKİ AİLENİN ÇOCUKLARININ EVLENMESİ ANLATILACAK

Barış Kılıç, Evrim Alasya, Settar Tanrıöğen, Sıla Türkoğlu, Sibel Taşçıoğlu Doğukan Güngör ve Müjde Uzman’ın başrollerde oynadığı dizide, farklı kültürlere sahip iki ailenin çocukları Doğa (Sıla Türkoğlu) ve Fatih’in (Doğukan Güngör), yıldırım nikahıyla evlenmesiyle yaşanan olayları konu alınıyor. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar