Çiftlik evindeki işkence ve cinsel saldırıya iki tutuklama daha

Çiftlik evindeki işkence ve cinsel saldırıya iki tutuklama daha
Balıkesir'in Edremit ilçesindeki çete soruşturmasında iki kişi daha tutuklandı. Esnafı haraca bağlayan suç örgütünün, bazı kadınları da kaçırarak götürdükleri çiftlik evinde işkence yaptıkları ve cinsel saldırıda bulundukları belirtiliyor.

Artı Gerçek- Balıkesir’de bir grup tarafından ‘polis muhbiri’ olduğu gerekçesiyle çiftlik evine kaçırılıp, bir ay boyunca cinsel saldırıya uğradığını ve gördüğü işkence sırasında dört parmağının kesildiğini söyleyen G.A. isimli genç kadının şikayeti üzerine başlatılan soruşturmada suç örgütünden F.Ç. ve B.E. isimli iki kişi daha tutuklandı.

Operasyon sonrası yakalanıp tutuklanan şüpheli sayısı 12’ye yükseldi.

adsiz-tasarim-4.jpg

Genç kadının şikayeti üzerine harekete geçen Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin başlattığı çalışma kapsamında, çete faaliyetleri içinde Çıkrıkçı Mahallesi’nde 10 dönümlük arazi üzerinde bir çiftlik kurulduğu, esnafın haraca bağlandığı, haracı ödemeyen mağdurlara ve başka kadınlara da burada elektroşok cihazı kullanıp, işkence yapıldığı belirlenmişti. (DHA)

Öne Çıkanlar