Diyarbakır'da uyuşturucuya karşı halk toplantısı

Diyarbakır'da uyuşturucuya karşı halk toplantısı
Yayınlanma:
A+ A-
Diyarbakır'da uyuşturucu madde kullanımına karşı halk harekete geçti. Kayapınar ilçesine bağlı Peyas Mahallesi'nde uzmanların da katıldığı toplantıda uyuşturucuyla mücadele konuşuldu.

Rojhat ABİ


DİYARBAKIR - Uyuşturucuya başlama yaşının 12'nin altına düştüğü Diyarbakır'da, Peyas Mahallesi sakinleri 'Uyuşturucuya dur de' sloganıyla halk toplantısı düzenledi.

Peyas Taziye Evi'nde düzenlenen toplantıya, AMATEM'den bir sosyolog, Yeşilay'dan ise bir psikolog ve bir sosyal hizmet uzmanı da katılarak, madde bağımlılığı ve tedavi yöntemleriyle ilgili bilgi verdi. Mele (din alimi) Siraç Memiş de toplantıya katılarak, destek verdi.

İki oturumdan oluşan toplantıda, artan uyuşturucu madde bağımlılığına karşı mücadele ve toplumsal farkındalık oluşturma için yapılabilecekler tartışıldı.

'HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALI'

Daha sonra mahalle sakinleri kendi arasında fikir alışverişinde bulundu. Uyuşturucu kullanım yaşının 9'a kadar düştüğüne dikkat çeken mahalle sakinleri, "Herkes elini taşın altına koymalı. Çok büyük bir sorunla karşı karşıyayız. Bu mücadelemiz bir devrim niteliğinde olacak. Madde bağımlısı olan gençlerimizi engelleyemedik ama mücadele etmek de bizim sorumluluğumuzdur. Gerekli çalışmaları başlatacağız" diye konuştu.

Öne Çıkanlar