Erkan Baş'tan polis çekimine tepki: Canlı yayına konuşuyorum zaten

Yayınlanma:
A+ A-
AYM kararınına rağmen Can Atalay'ın serbest bırakılması için adım atmayan mahkemeye tepki için adliyeye gelen TİP Genel Başkanı Erkan Baş, canlı yayına katıldığı sırada kendisini kayda alan polise tepki gösterdi. Baş, “Gizli bir şey mi söylüyorum" dedi.

Ezgi YILDIZ


İSTANBUL - Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) 'hak ihlali' kararının üzerinden beş gün geçmesine rağmen hâlâ serbest bırakılmayan Hatay Milletvekili Can Atalay için İstanbul'da bulunan Çağlayan Adliyesi'ne gelen Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, TELE1'in canlı yayınına katıldığı sırada kendisini kayda alan polislere tepki gösterdi. Baş, “Canlı yayına konuşuyorum zaten. Canlı yayınıma müdahale ederek saygısızlık yapıyorsun'' dedi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi henüz Can Atalay için bir adım atmazken Can’ın Arkadaşları/ Meslektaşları grubundan avukatlar adliye önünde adalet nöbetine başladı. Hatay’dan Ankara’ya Özgürlük Yürüyüşü’nü 28 Ekim’de bitiren TİP Genel Başkanı Erkan Baş da eyleme destek vermek için adliye önüne geldi.

TELE1'e canlı yayında röportaj vermeye başlayan Baş, kendisini yakından çeken polis kamerasına tepki gösterdi.

Erkan Baş, ''Yayınımıza müdahale ediyorsunuz şu anda canlı yayına konuşuyorum. Ne yapmaya çalışıyorsunuz? Böyle bir saygısızlık olmaz. Canlı yayına konuşuyorum oradan kameraya çekiyor. Gizli bir şey mi söylüyorum ben?” dedi.

Öne Çıkanlar