Hamile eşini öldüren erkek ağaç kovuğunda yakalandı

Hamile eşini öldüren erkek ağaç kovuğunda yakalandı
Anne karnından sezaryenle alınan 33 haftalık bebek ise tedavi altına alındı.

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, 3'üncü çocuğuna 8 aylık hamile olan eşi Sezen Alkan'ı (23) bıçaklayarak öldüren Barış Alkan (30), ormanda, saklandığı ağaç kovuğunda yakalandı. Sezen Alkan'ın amcası Selahattin Ateş, Barış Alkan'ın yeğenini, burnunu, kulağını, dudağını ve boğazını keserek vahşice öldürdüğünü belirtti. Anne karnından sezaryenle alınan 33 haftalık kız bebek ise hastanede kuvözde tedaviye alındı.

Olay, dün öğle saatlerinde Sarıkamış ilçesi Şehitler Mahallesi'nde meydana geldi. Zaman zaman inşaatlarda çalışan Barış Alkan ile bir süredir aralarında geçimsizlik olduğu öne sürülen eşi Sezen Alkan arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında Barış Alkan, 4 ve 2 yaşlarında, iki çocuğunun yanında 8 aylık hamile eşi Sezen Alkan'ı bıçaklayarak evden kaçtı. Bağrışmalar üzerine eve gelen komşuları, Sezen Alkan'ı kanlar içerisinde buldu. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, Alkan'ın yaşamını yitirdiği saptandı. Sezen Alkan'ın cesedi, ambulansla Sarıkamış Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

ANNE ÖLDÜ, BEBEK KURTARILDI

Alkan'ın karnındaki bebeği kurtarabilmek için doktorlar yoğun çaba harcadı. 33 haftalık kız bebek, sezaryenle alındı. Bebek, daha sonra Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi'nde sevk edildi, konulduğu kuvözde tedaviye alındı. Annesinin cenazesi ise otopsi için Erzurum'daki Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

AĞAÇ KOVUĞUNDA YAKALANDI

Güvenlik güçleri, olayın ardından kaçan Barış Alkan'ın yakalanması için çalışma başlattı. Ekipler Alkan'ı bugün ilçeye 8 kilometre uzaklıktaki Kızılçubuk mevkiinde, ormanlık alanda bir ağaç kovuğunda, saklanırken yakalandı. Alkan, ifadesi alınmak üzere Sarıkamış İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

"YILLARDIR ŞİDDET GÖRÜYORDU"

Erzurum Adli Tıp Kurumu'nda otopsisi yapılan Sezen Alkan'ın cenazesi ise yakınlarına teslim edildi. Yeğeninin cenazesini alan amca Selahattin Ateş, "Yeğenim sancılanmış, ambulans istemişler. Ambulans biraz geç kalmış. Kocası da o sırada işten dönmüş. Tartışma çıkmış. Bıçağı eline alıyor. Boğazını, burnunu, dudağını, kulağını kesmiş.  Vahşet bu yaptığı. Geçimsizlik vardı ve aşırı kıskançtı. Adam, bir deli raporu almış, devlet de  bunu serbest bırakıyor. İçeriye almıyorlar. Uzaklaştırma veriyor, gönderiyor, yine aynı. Yıllardır şiddet görüyor. En son yalvardılar, yine barıştılar" dedi. (DHA)

Öne Çıkanlar