Eski AKP'li vekilin hastanesinde bebeğin bacağı kırıldı: Sağlık Bakanlığı soruşturma izni vermedi

Eski AKP'li vekilin hastanesinde bebeğin bacağı kırıldı: Sağlık Bakanlığı soruşturma izni vermedi
Eski AKP'li vekilin ortağı olduğu hastanede bir bebeğin bacağı kırıldı. Aile kamera kayıtlarını görmek istedi ama hastane yönetimi 'kayıt almadıklarını' iddia etti. Aile bunun üzerine suç duyurusunda bulundu fakat Sağlık Bakanlığı soruşturma izni vermedi.

Artı Gerçek - İstanbul'da Serkan Deniz isimli kişi, 30 Kasım 2022 tarihinde bebeği Bulut Deniz'i eski AKP Milletvekili Celil Göçer'in ortağı olduğu Özel Lokman Hekim Hastanesi'ne götürdü.

30 günlük bebeğe idrar yolu enfeksiyonu teşhisi konuldu ve yeni doğan yokum bakım servisine yatışı yapıldı. Yatışın yedinci gününde, yani 7 Aralık 2022’de bebeğin durumu takip eden doktor R.K. baba Serkan Deniz’i aradı. “Bebeğin sol bacağında çatlak olduğunu ve atele alındığını” söyledi.

HASTANE YÖNETİMİNDE 'KAMERA KAYDI ALINMIYOR' İDDİASI

BirGün'den İsmail Arı'nın haberine göre, aile bebeğin röntgenini görmek istedi. Ardından bebeğin bacağının kırıldığı anlaşıldı. Aile, çocuklarının tedavi gördüğü küvözü gören kamera bulunduğunu belirterek kamera kaydını görmek istedi. Ancak hastane yönetimi, “Hasta mahremiyeti nedeniyle kamera kaydı alınmadığını” iddia etti. Aileye, “Bebeğin bacağındaki kırığın gece 04.00’da meydana geldiğini ancak panik olmamaları için aileye sabah 10.00’da bilgi verildiği” de belirtildi.

Ailenin “bebeğin bacağının nasıl kırıldığına” dair ısrarlı soruları üzerine de “Çocuğun ayağı küvöze takılmış ve kendi kendine dönmeye çalışırken kırılmış” şeklinde açıklama yapıldı. Aile ısrarla “Çocuklarının başına ne geldiğini ve kendilerine haber verilene kadarki 6 saatlik sürede neler yaşandığını” sorsa da bir yanıt alamadı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Baba Serkan Deniz, 8 Aralık 2022’de İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek suç duyurusundan bulundu. Yaşadıklarını anlattı ve “Çocuğum hastanede acı çekiyor. Ben ve annesi perişan haldeyiz” dedi.

SAĞLIK BAKANLIĞI SORUŞTURMA İZNİ VERMEDİ

Ardından savcılık Sağlık Bakanlığı Mesleki Sorumluluk Kurulu’nda Özel Lokman Hekim Hastanesi’nde görevli Uzman Doktor R.K. ile Hemşire N.Ç. içi soruşturma izni verilmesini talep etti. Ancak Sağlık Bakanlığı, hemşire ve doktorun bir ihmali olmadığı belirterek soruşturma izni vermedi. Öte yandan Özel Lokman Hekim Hastaneleri’nin ortağı olan, 25’inci ve 26’ncı dönemde AKP’den Tokat milletvekilliği yapan Celil Göçer, aynı zamanda da eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da doktoruydu. (Kaynak)

Öne Çıkanlar