Gezi Direnişi’nin 10’uncu yılında Gezi tutuklularına özgürlük çağrısı

Gezi Direnişi’nin 10’uncu yılında Gezi tutuklularına özgürlük çağrısı
Yayınlanma:
A+ A-
Susma Bitsin Platformu Gezi tutuklularına özgürlük çağrısında bulundu. Gezi Direnişi’nin 10’uncu yılında yapılan açıklamada “Hepimiz Gezi'deydik ve hala oradayız!” denildi.

Ezgi Yıldız


Artı Gerçek - İstanbul’da, Gezi Direnişi’nin 10’uncu yılında Susma Bitsin Platformu’ndan TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi önünde yapılan açıklamada, Gezi tutuklularına özgürlük çağrısı yapıldı.

Platform adına açıklamayı yapan Elif Ergezen, Gezi direnişi için, Gezi Parkını korumak üzere başlayan mücadelenin Türkiye'nin dört bir yanında demokrasi ve özgürlük talebine dönüştüğünü ifade ederek, “Hepimiz Gezi'deydik ve hala oradayız!” dedi.

Ergezen, konuşmasında; sinema, televizyon ve tiyatro alanında çalışmış ve çalışmaya devam eden kadınların maruz bırakıldıkları; tacize, cinsel saldırıya ve mobbinge karşı mücadelelerinin sürdüğünü ifade etti.

DİRENİŞ VE KARARLILIK VURGUSU

Platformun kurucularından Ergezen, kadınlara ve LGBTI+lara yönelik baskı ve tehditlere karşı direnmeye devam edeceklerine dikkat çekerek, “Tüm kimliklerin özgürce ve bir arada yaşamasını kararlılıkla savunuyoruz” dedi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi;

“Gezi'nin 10. yılında özgürlüklerinden mahrum edilmiş arkadaşlarımızın yalnız olmadığını ve adalet talebimizi haykırmak için bir kere daha buradayız. Gezi davasında tutuklanan sinemacı arkadaşlarımız Çiğdem Mater ve Mine Özerden ile diğer tutuklular Mücella Yapıcı, Osman Kavala, Can Atalay, Tayfun Kahraman ve Hakan Altınay'ın yanındayız. Karanlık gider, Gezi kalır.”

Öne Çıkanlar