İBB'den depremzedelere yardım kampanyası: Öncelik kışlık ürünlerde

Maraş merkezli meydana gelen, 10 ilde binlerce binanın yıkılmasına neden olan afet bölgesine İBB organizasyonuyla yardım kampanyası başlatıldı. Gönüllüler ile belediye görevlilerin öncelikli ihtiyaç listesinde ısıtıcı ve kışlık kıyafetler yer alıyor.

Osman ÇAKLI


İSTANBUL - Maraş Pazarcık’ta meydana gelen ve 10 şehirde etkili olan 7,7 büyüklüğündeki depremde afetzedeleri için İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yardım kampanyası başlatıldı. Kadir Topbaş Gösteri Merkezi’nde toplanan yardımları, belediye çalışanları ile gönüllüler paketleyerek afet bölgesine gönderiyor.

İSTANBUL’DA TOPLANAN YARDIM ÜRÜNLERİ PAKETLENMEYE BAŞLADI

Onlarca gönüllü İBB’nin çağrısı üzerine Kadir Topbaş Gösteri Merkezi’nde buluştu. Belediye tarafından yapılan açıklamada bağış yapmak isteyen İstanbulluların ALO 153 hattına ulaşması istendi. Çocuk bezinden, kışlık kıyafetlere, battaniye ve gıda yardımına kadar toplanan yardımlar gösteri merkezinde paketleniyor. Bunun yanı sıra İBB Deprem Dairesi Başkanlığı teknik ekipleri, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın yönlendirmesiyle hasar tespiti yapmak için Gaziantep’e doğru yola çıktı.

ÖNCELİKLİ İHTİYAÇ LİSTESİ

Kadir Topbaş Gösteri Merkezi’nde İBB koordinesinde yürütülen yardım kampanyası kapsamında ikinci ürünlerin kabul edilmeyeceği yetkililer tarafından belirtildi. Koordinasyon ekibinden Aydemir Kadıoğlu, öncelikli ihtiyaç listesinde battaniye, uyku tulumu, her türlü soba ısıtıcı, toplu kuru gıda, cep telefonu, şarj ünitesi, pil, hijyen malzemesi, çocuk bezi, bebek maması gibi ürünlerin öncelikli olduğunu söyledi. Kıyafet göndermek isteyenlerin yeni ve kışlık giyim ürünlerine öncelik vermesi istendi.

Yardımların toplanacağı alan adres ise şu şekilde: “Lojistik Destek Merkezi Kartal Depoları/Adres: İnönü Caddesi No:143 Esentepe Mahallesi Kartal ile Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi Adres: Aksaray Mh. Kennedy Cd. No:11/1 Fatih/İstanbul.”

Öne Çıkanlar