Kızılay'dan kan bağışı çağrısı

Kızılay'dan kan bağışı çağrısı
Yayınlanma:
A+ A-
Kızılay Başkanı Kerem Kınık: Ulusal Kan Stoklarımız mevcuttur ancak ilerleyen saatlerde olabilecek ilave ihtiyaçlar için vatandaşlarımızı gün içinde tüm Türkiye’de kan bağışına davet ediyoruz.

Artı Gerçek - Kızılay Başkanı Kerem Kınık, Maraş'ta meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki deprem sonrası, bölgeye ilk etap sevkiyat için ulusal kan stoklarının mevcut olduğunu ancak ilerleyen saatlerde olabilecek ilave ihtiyaçlar için vatandaşları tüm Türkiye'de kan bağışına davet etti.

Kınık, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Deprem bölgesine ilave kan ve kan ürünleri sevkiyatı yapıyoruz. Bölge Kan Bankalarımızda ilk etap sevkiyat için Ulusal Kan Stoklarımız mevcuttur ancak ilerleyen saatlerde olabilecek ilave ihtiyaçlar için vatandaşlarımızı gün içinde tüm Türkiye’de kan bağışına davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Kınık, "Depremin hasar oluşturduğu bölgelerimizde yıkıntı oan binalara arama kurtarma ve sağlık ekiplerinin ulaşabilmesi gerekiyor. Lütfen sokak ve mahalle sakinleri araç geçişi için organize olunuz, yolları açınız ve görevli olmayanlar vatandaşlarımız araçları ile yollara çıkmasınlar" dedi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar