Maçoğlu'ndan Ekrem İmamoğlu'na dayanışma ziyareti

Maçoğlu'ndan Ekrem İmamoğlu'na dayanışma ziyareti
Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na dayanışma ziyaretinde bulundu.

Artı Gerçek - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na destek ziyaretleri sürüyor. Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu da bugün İmamoğlu'nu Sarıyer'deki çalışma ofisinde ziyaret etti.

Maçoğlu, İmamoğlu hakkındaki 2 yıl 7 ay hapis ve siyasi yasak kararına sosyal medya hesabından, "Ekrem İmamoğlu İstanbul halkının iradesidir. İstanbul halkı iradesine sahip çıkacaktır. Yanındayız" paylaşımıyla tepki göstermişti.

NE OLMUŞTU?

Gazetecilerin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendisine hitaben söylediği "Avrupa Parlamentosu'na gidip, Türkiye'ye gidip şikayet eden ahmağa söylüyorum" açıklamasını sorduğu İmamoğlu "31 Mart’ta seçimi iptal edenler ve dünyada, Avrupa’da, onların gözünde nereye düştüğümüz noktasında, o olan şeylere, biten şeylere baktığımızda, tam da işte 31 Mart’ta seçimi iptal edenler ahmaktır" yanıtını vermişti. Bunun üzerine İmamoğlu hakkında Yüksek Seçim Kurulu üyelerine zincirleme olarak hakaret ettiği iddiasıyla dava açılmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar