Oğlunu öldüren sürücüye ‘iyi hal’ indirimine tepki gösteren Menderes Gündüz'e ceza

Oğlunu öldüren sürücüye ‘iyi hal’ indirimine tepki gösteren Menderes Gündüz'e ceza
Yayınlanma:
A+ A-
Bisikletçi Umut Gündüz’ün babası Menderes Gündüz, oğluna çarparak ölümüne neden olan alkollü sürücüye "iyi hal indirimi" uygulanmasına yönelik tepkisi nedeniyle para cezasına mahkûm edildi.

Artı Gerçek- Hakkında hakime hakaret ettiği iddiasıyla bir yıldan üç yıla kadar, savcıya hakaret ettiği iddiasıyla ise bir yıldan üç yıla kadar olmak üzere toplamda iki yıldan altı yıla kadar hapis cezası istenen Menderes Gündüz'e açılan davanın karar duruşması görüldü.

Bisiklet sporcusu oğlu Umutcan Gündüz'ün ölümüne yol açan alkollü sürücü Çağdaş Şenyüz'e verilen cezayı eleştiren ve "kamu görevlisine hakaret" iddiasıyla Ankara 65’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanan baba Gündüz’e 8 bin 840 lira adli para cezası verildi.

NE OLMUŞTU?

Umut Gündüz’ün alkolü sürücü Çağdaş Şenyüz’ün çarpması sonucu ölmesinin ardından Şenyüz’e "Bilinçli taksirle ölüme neden olma suçundan" iyi hal indirimi uygulanarak 4 yıl 5 ay 10 gün hapis cezası verilmiş ancak tutuklanmamıştı.
Umut Gündüz'ün babası Menderes Gündüz ise mahkemenin iyi hal indirimi kararına tepki göstermiş, bu tepkinin ardından baba Gündüz’e, sözleri nedeniyle ‘kamu görevlisine alenen hakaret’ suçlamasıyla dava açılmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar