'Özel kazanırsa bırakırım' demişti: Barış Yarkadaş gazeteciliği bıraktığını duyurdu

Eylül ayında katıldığı bir yayında “Özgür Özel kazanırsa mesleği bırakırım” diyen gazeteci Barış Yarkadaş, canlı yayında "Söz verdiğim üzere karakterim gereği aktif gazeteciliği bırakıyorum” dedi.

Artı Gerçek - CHP 38. Olağan Kurultayı'nda partinin yeni Genel Başkanı Özgür Özel olması üzerine Barış Yarkadaş'ın eylül ayında canlı yayında “Özgür Özel kazanırsa mesleği bırakırım” sözü gündem oldu. X platformunda "Barış Yarkadaş" etiketi üst sıralara yükseldi.

Dün akşam (6 Kasım) TV100'de Gürkan Hacır'ın programına katılan Yarkadaş, canlı yayında aktif gazeteciliği bıraktığını açıkladı. "Özel'in kazanacağına inanmıyordum ama tebrik ediyorum" diyen Yarkadaş, eylül ayındaki açıklamasını hatırlatarak şu konuşmayı yaptı:

"Kamuoyuna verdiğim sözü tutuyorum. Saat 23:49 itibariyle söz verdiğim üzere aktif gazeteciliği bırakıyorum. Siyaset yorumcusu olarak devam edebilirim. Kararımı yarın vereceğim."

ÖZGÜR ÖZEL DE AÇIKLAMA YAPTI

Özel sosyal medya hesabı üzerinden konuya ilişkin açıklamada bulundu. Özel, "Benim bir başarımın, bir gazetecinin meslek yaşantısına mal olmasını doğru bulmam" ifadelerini kullandı.

Özel'in paylaşımı şöyle:

"Benim bir başarımın, bir gazetecinin meslek yaşantısına mal olmasını doğru bulmam. Barış Yarkadaş, önceki dönemde parlamentoda birlikte görev yaptığım bir arkadaşımdır. Kendisi geçmiş dönemde karşımda yer almışsa ve gazetecilik sınırlarını aşan yorumlarda bulunmuşsa da ben geçmişten yana bir kırgınlık taşımayacağıma dair delegelerimize ve kamuoyuna söz verdim. Sözüm sözdür. Barış Yarkadaş'ın kararını yeniden değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum, bu konuda yarın kendisini arayacağım."

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar