RTÜK'ten Halk TV'ye 'Ayşenur Arslan' incelemesi

RTÜK'ten Halk TV'ye 'Ayşenur Arslan' incelemesi
Yayınlanma:
A+ A-
RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Ayşenur Arslan'ın Ankara'daki canlı bomba saldırısının ardından kullandığı ifadeler nedeniyle Halk TV ve Arslan hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu.

Artı Gerçek - Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Ankara'da meydana gelen canlı bomba saldırısı hakkında bir programda söylenen sözlerden dolayı Halk TV ve Ayşenur Arslan hakkında inceleme başlatıldığını açıkladı. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, “Halk TV ve ilgili kişi hakkında gerekli inceleme derhal başlatılmıştır” diyerek kararı sosyal medya hesabından duyurdu.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin incelemeyi gece yarısı X (Twitter) hesabından yaptığı paylaşımla açıkladı. Şahin paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Bu ahlaksız terör sevici zihniyete ve ekranlardaki bu ucube yorumlara tahammül etmemiz mümkün değildir. Kahraman polisimizin refleksleri ve erken müdahalesi ile olası bir katliamın engellenmesine adeta üzülen bu sapkın zihniyete tüm milletimiz gibi biz de karşıyız. Bu hastalıklı sözlerin yayınlandığı Halk TV ve ilgili kişi hakkında gerekli inceleme derhal başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

NE OLMUŞTU?

Ayşenur Arslan, TV programında Ankara'daki saldırıya ilişkin şüphelerini dile getirmiş, sözleri sosyal medyada çarpıtılarak hedef gösterilmişti. Arslan, şunları söylemişti:

"Belki kendisini patlattı denilen kişi, terörist üzerinde ya da arabada uzaktan kumandalı patlayıcı olduğunu bilmiyordu. Çünkü o kadar manasız ki gelip hiçbir şey yapamadan ölünmez. Bana sorarsanız her şeye aykırı durup dururken kendini patlatmış. Ama esas olarak bu benim aklıma takılan şeylerden biri iddia edemem elbette. Ama bir arabanın şoförü öldürülerek neden o kadar kolaydır ki kilidiyle açacaksınız düz kontak çalıştıracaksınız bombayı şey yapıp gideceksiniz. Ankara'da bunu yapmak varken neden Kayseri'de birini öldürerek ben geliyorum bombalar sırtımızda tabanca belimizde mi, nedir yani?"(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar