Süleyman Soylu ile Sedat Peker aynı ülkede

Süleyman Soylu ile Sedat Peker aynı ülkede
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) gitti. Türkiye'ye iadesi istenen ve Soylu hakkında ağır iddialarda bulunan Sedat Peker de BAE'de.

Artı Gerçek - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çok sayıda ifşaatta bulunduktan sonra hakkında suç örgütü davası açılarak Türkiye'ye iadesi istenen Sedat Peker'in de bulunduğu Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) gitti. Soylu burada, Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Saif bin Zayed Al Nahyan ile bir araya geldi.

Soylu'yu, Abu Dabi Havalimanı'nda Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Al Nahyan, Türkiye'nin Abu Dabi Büyükelçisi Tugay Tunçer ile diğer yetkililer karşıladı. Soylu ve Al Nahyan, BAE İçişleri Bakanlığı binasında baş başa ve heyetler arası görüşme yaptı.

Heyetler arası görüşmede, Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Büyükelçi Tunçer, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Resul Holoğlu da hazır bulundu.

Sedat Peker, BAE'den yaptığı paylaşımların ardından 'dijital tecrite' alınmıştı. Paylaştığı videolar ve tweetlerle özellikle Süleyman Soylu'yu hedef alan Peker, farklı hesaplardan yaptığı paylaşımları da durdurmuştu. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar