TTB duyurdu: Adıyaman'da birçok konteyneri su bastı

TTB duyurdu: Adıyaman'da birçok konteyneri su bastı
Yayınlanma:
A+ A-
6 Şubat depremlerinin büyük yıkıma neden olduğu Adıyaman'da, 2 gündür devam eden yağmur nedeniyle çok sayıda konteyneri su bastı. TTB, konteynerlerin durumunu sosyal medyadan paylaşarak 9,5 ay geçmesine rağmen yaşanan mağduriyete tepki gösterdi.

Artı Gerçek - Türk Tabipleri Birliği (TTB), Adıyaman’da 2 gündür devam eden yağmur nedeniyle çok sayıda konteyneri su bastığını duyurarak sorumlulara tepki gösterdi.

Depremzedelerin ellerine aldığı kovalarla suları dışarı boşaltmaya çalıştığı anların videosunu sosyal medya X hesabından paylaşan TTB, şu ifadeleri kullandı:

"Adıyaman'da dün ve bugün yaşanan yağış nedeniyle çok sayıda konteynırı su basmış, depremzedeler bir kez daha yaralarını kendi kendilerine sarmak zorunda bırakılmıştır.

Depremin üzerinden 9,5 ay geçmesine karşın geçici yerleşim alanlarındaki organizasyon yetersizlikleri sürmektedir.

Kamu otoritesine geçici yerleşim alanlarında su baskını, yangın, salgın hastalık gibi risklere karşı hızla önlemler alma çağrısı yapıyor; güvenli ve sağlıklı yapılar inşa etme sorumluluğunu hatırlatıyoruz."

Videolardan birinde görüntüleri çeken vatandaş, "Bu halkın bu durumu ne olacak. Bir aydır dil döküyoruz Allah rızası için bu yolumuzu düzeltin, kış geldiğinde, yağmur yağdığında evlerin içine su dolacak diye. Yağmurun daha ilk günü bu. Vicdanları rahat yatabilen insanlar varsa rahat yatsınlar" diyerek tepki gösterdi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar