CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret ettiği iddiasına ilişkin olarak konuştu. İddianın kaynağı olan gazeteci Talat Atilla ile yedi yıldır görüşmediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, bu tarz duyumların öteden beri geldiğini ifade ederek FOX TV’de söylediği “Doğrudur” sözü ile “Erdoğan’ın CHP’nin içişlerine müdahil olmasını kastettiğini” söyledi ve "Gidenlere dair bir bilgim varmış gibi çarpıtılmak isteniyor" dedi.

Kılıçdaroğlu, İnce’nin CHP Genel Merkezi’ni itham eden açıklamalarıyla ilgili olarak da, “Bu süreçte hiç kimse, açıklamaları ile saraya hizmet eder hale gelmemelidir” dedi.

Hürriyet'ten İsmail Saymaz'a konuşan Kılıçdaroğlu, "Erdoğan’ın CHP’yi karıştırmak ve partinin içişlerine müdahil olmak için birçok şey yaptığını biliyoruz. Millet İttifakı’nı karıştırmak, dedikodu üretmek ve devletin yetkililerini kullanmak gibi. Böyle bir şey olunca (haber yayınlanınca) ‘Doğrudur’ dedim. Bu olayı Rahmi Turan yazdığı zaman bir şey demedim. 'Gazeteci haber almıştır' dedim. Bir yorumdur" ifadelerini kullandı.