Eskişehir'de erkek şiddeti: Medine Sülük, Taner Sülük tarafından silah zoruyla kaçırıldı

Eskişehir'de erkek şiddeti: Medine Sülük, Taner Sülük tarafından silah zoruyla kaçırıldı
Yayınlanma:
A+ A-
Eskişehir'de 20 yaşındaki Medine Sülük, barışma teklifini reddettiği eski nişanlısı Taner Sülük tarafından sokak ortasında silah zoruyla kaçırıldı. Artı Gerçek'e konuşan aile yetkililerden yardım istedi.

Özge ZAİM


ESKİŞEHİR -

Eskişehir'in Emek Mahallesi'nde yaşayan Medine Sülük, 25 Ağustos'ta sabah saat 07.00 sıralarında işe gitmek için evden çıktı. Görgü tanıklarının anlatımına göre yanında iş arkadaşıyla birlikte yürüyen Medine Sülük'ün otomobille önünü kesen eski nişanlısı Taner Sülük, genç kadını darbederek silah zoruyla kaçırdı.

Medine Sülük'ün babası Selahattin Sülük ve annesi Menekşe Sülük, karakola giderek şikayetçi oldu. Aile, Taner Sülük'ün bulunamadığını ancak olay sırasında yanında bulunan kuzenlerinin gözaltına alınıp serbest bırakıldığını söyledi.

'ŞİDDET VE KISKANÇLIK SEBEBİYLE AYRILMIŞTI'

Artı Gerçek'e konuşan baba Selahattin Sülük, şunları söyledi:

"Evimizin önünden kızımızı kaçırdılar. Sabah işe giderken, iş arkadaşı da vardı. Kaçıran eski nişanlısı. Kızım anlaşamadı, yaklaşık 8 ay önce ayrıldılar. Bize anlatmadı tehdit var mı, yok mu. Kızım barışmak istemedi. Zorla silah tehdidiyle kaçırıldı. Nişanlılık döneminde 'Buraya gitmeyeceksin' şeklinde şiddet yapıyordu kızıma. Ayrılık sebebi de kıskançlıktı."

whatsapp-image-2023-08-30-at-17-39-19.jpeg

'ORADA ZORLA TUTULUYOR'

Kızının dün gizli numaradan kendisini aradığını anlatan anne Menekşe Sülük ise şunları söyledi:

“Durum kritik. Kızım olmadan geçen günü anlatamam ben. Biz yaşadık çünkü o acıyı. Kızım konuştukça sesi titriyordu. Onunla konuştukça daha kötü oldum. Benim çocuğum orada resmen rehin tutuluyor, zorla tutuluyor. İstemiş olsa 'Ben istiyorum' der. İstemediği için zorla tutuluyor. Çocuğumun elinden alıp telefonu zorla kapattılar. 'Annem ben sonra ararım' dedi, bir daha aratmadılar. Ağlıyordu, sesi titriyordu. 'Ben iyiyim' dedi ama zorla dedi. Başında sanki silah zoruyla bekleyen varmış gibi. Biz kaldık burada, perişanız. Yetkililerden yardım istiyoruz. Bilen, duyan, gören olursa bize yardım etsinler. Üzgünüz demek hafif kalır, derece bitkiniz."

Aile kızlarının Tane Sülük tarafından memleketi Afyon'a götürülmüş olabileceğini sözlerine ekledi.

Öne Çıkanlar