Denzel Washington ve Ethan Hawke arasında ilginç Oscar diyaloğu: 'Kaybetmek daha iyi'

Denzel Washington ve Ethan Hawke arasında ilginç Oscar diyaloğu: 'Kaybetmek daha iyi'
Training Day filminde Denzel Washington'la oynayan Ethan Hawke, ikisinin de Oscar'a aday oldukları törende aralarında geçen diyaloğu aktardı. O gece Oscar kazanan Washington'ın kendisi kazanamayınca kulağına "Kaybetmek daha iyiydi" dediğini anlattı.

Artı Gerçek - 'Training Day'deki performansıyla 2002 'de düzenlenen Akademi Ödülleri'nde "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" dalında aday gösterilen ancak Oscar kazanamayan Hollywood yıldızı Ethan Hawke, o yılki törende, Denzel Washington'ın kendisinin kulağına eğilip "Kazanmamış olman daha iyi. Kaybetmek daha iyiydi" diye fısıldadığını söyledi.

Antoine Fuqua'nın suç gerilim türündeki filmi "Training Day"deki performansıyla Oscar yarışına katılan oyuncu, Oscar'ı Akademi Ödülleri'nde 'Iris' filmiyle aday olan Jim Broadbent'e kaptırdı ancak aynı gece "En İyi Erkek Oyuncu" dalında Oscar'ı kazanan rol arkadaşı Denzel Washington'la aralarında geçen ilginç bir diyaloğu aktardı.

'ÖDÜLÜ STATÜNÜZÜ YÜKSELTMEK İÇİN İSTEMEZSİNİZ'

Kısa süre önce "Who's Talking to Chris Wallace?" adlı programa katılan Hawke, o törende ikilinin sohbetini duyduğunu anlatarak aralarında geçen diyaloğu anlatmasını isteyen sunucuya, "Bir ödülü statünüzü yükseltmek için istemezsiniz. Ödülün statüsünü yükseltmek istersiniz. O böyle düşünüyor" dedi.

HAWKE'TAN WASHINGTON'A: NESLİMİZİN EN BÜYÜK AKTÖRÜ

Hawke, Washington'ın kendisine Oscar gecesi, ödül konusunda söylediği sözleri açıklarken Washington'ı beyzbol ikonu Babe Ruth'a benzeterek, "Babe Ruth ile oynamaktan bahsediyorum... Günün sonunda o bizim neslimizin en büyük aktörü" dedi.

Kariyeri boyunca ikisi yardımcı oyuncu kategorisinde "Training Day" ve "Boyhood" diğer ikisi de uyarlama senaryo dalında "Before Sunset" ve "Before Midnight" olmak üzere dört kez Oscar'a aday gösterilen Hawke, "Training Day" ile Oscar kazanmak isteyip istemediği sorulduğunda şu yanıtı verdi: "Hayır. Yani, evet, sanırım. Yani, istemezdim."

Hawke, "Oscar töreninde Denzel Washington'ın yanında oturuyordum ve Ian McKellen'a karşı aday gösterildim.. Ben zaten kazanmıştım. Bunu başka türlü görmemem mümkün değildi" diyerek törende rakibi olan Ian McKellen'ı da yücelti. (Kaynak: Variety)

Öne Çıkanlar