Ebru Şallı'nın evine haciz: Eşi Kuveytli iş insanlarını dolandırmış

Ebru Şallı'nın evine haciz: Eşi Kuveytli iş insanlarını dolandırmış
Yayınlanma:
A+ A-
Gazeteci Yasemin Güneri, kamuoyunun Ebru Şallı'nın eşi olarak tanıdığı Uğur Akkuş'un hayali arsa satışıyla milyonlarca dolar kazandığını ortaya çıkardı.

Habertürk köşe yazarı Yasemin Güneri, bugünkü köşe yazısında ünlü manken Ebru Şallı'nın eşi olarak tanınan iş insanı Uğur Akkuş hakkında önemli iddialarda bulundu. Güneri, zenginliğinin kaynağı merak edilen Akkuş'un hayali arazi satışı yoluyla milyonlarca dolar kazandığını yazdı.

DOLANDIRILAN KUVEYTLİ İŞ İNSANLARI YASAL YOLLARA BAŞVURDU

Güneri'nin yazısına göre Uğur Akkuş'un, Kuveyt Öksüzler Vakfı'na tahsis edilen bir şirkete, Çeşme'deki Şehitler Vakfı'na ait bir araziyi helikopterle gezdirip gösterdikten sonra 12 milyon dolara hayali bir şekilde sattığı kaydedildi. Arsayı Kuveyt Öksüzler Vakfı adına satın aldıklarını zanneden Kuveytli iş insanları, dolandırıldıklarını anladıktan sonra yasal yollara başvurarak Akkuş'tan davacı oldular

HACİZ KARARI ALINDI

İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde Kuveytli yatırımcı Alshaab Gate Real Estate Company ve Altanmya İnternational İnvestment Company şirket yetkililerinin müşteki olduğu dosyada, yazılı emir yoluyla bozma kararı verildi. Dolandırıcılık ve mal kaçırma iddiasıyla açılan davada ihtiyati haciz kararı alındı.

CUMHURBAŞKANI'NA YAKIN OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yakın olduğunu belirterek yaklaşık 30 milyon dolar dolandırdığı ve bu nedenle de diğer dosyalarına ilişkin de haciz talebinde bulunulduğu öğrenildi.

İstanbul 6. Asliye Ticaret Mahkemesi'nin verdiği kararla Kuveytli işadamlarını temsilen Avukat Seda İncekara; Ebru Şallı ve Uğur Akkuş 'un evine ve ofisine haciz yapmaya gitti.