Sean Penn: Böyle bir dönemde eşcinsel karakteri oynayamazdım

Sean Penn: Böyle bir dönemde eşcinsel karakteri oynayamazdım
Oscar ödüllü oyuncu ve yönetmen Sean Penn, eşcinsel bir politikacıyı canlandırdığı Milk filmindeki rolü için "Böyle bir dönemde olsa oynamazdım" dedi. Penn, bu dönemin film endüstrisini "Hayal gücüne karşı ürkek, sanattan uzak" olarak niteledi.

Artı Gerçek - 'Gizemli Nehir', 'Benim Adım Sam', 'Milk' gibi filmleriyle tanınan Oscar'lı oyuncu ve yönetmen Sean Penn, yıllar sonra kariyeri ve geçmiş ilişkileri hakkında açıklamalar yaptı.

New York Times'a daha önceki kariyeri hakkında konuşan Penn, kendisine 'En İyi Erkek Oyuncu' Oscar'ını getiren 2008 tarihli Milk filminde canlandırdığı eşcinsel erkek karakter Harvey Milk rolünü şimdi oynayıp oynamayacağına ilişkin bir soruya yanıt verdi.

'BÖYLE BİR DÖNEMDE O RÖLÜ OYNAMAZDIM'

Milk'in "Bir film setinde iyi vakit geçirdiği son işi" olduğunu söyleyen Penn, sözlerine şöyle devam etti: "Böyle bir dönemde olamazdı. Muazzam bir aşırılık hali. İnsanın hayal gücüne karşı ürkek ve sanattan uzak poltikaların olduğu bir zaman."

Yönetmenliğini Gus Van Sant'ın yaptığı ve senaryosunu Dustin Lance Black'in yazdığı Milk, Kaliforniya'da göreve gelen ilk eşcinsel politikacının biyografik öyküsünü anlatıyordu. Milk, San Francisco'da yaklaşık 11 ay şehir yöneticisi olarak görev yaptıktan sonra, eski siyasi rakibi Dan White tarafından San Francisco Belediye Başkanı George Moscone ile birlikte vurularak öldürüldü.

MADONNA'YA ŞİDDET İDDİASI ... 'BENİ KELEPÇELEDİLER'

Penn ayrıca 1985-1989 yılları arasında evli kaldığı Madonna ile olan çalkantılı ilişkisinden de bahsetti ve Madonna'nın polise evin içinde silah olduğunu söylemesinin ardından ABD'nin yüksek riskli operasyonları gerçekleştirmek üzere eğitilmiş polis taktik birimi Swat ekibinin de dahil olduğu bir olayı anlattı.

Penn, "Dedim ki: 'Dışarı çıkmıyorum. Kahvaltımı bitireceğim.' Bir de baktım ki evin her yerinde camlar kırılıyor ve içeri giriyorlar... Beni kelepçelediler" diye konuştu.

DANIELS'A AÇTIĞIM DAVAYI MADONNA SAYESİNDE KAZANDIM

The Guardian'ın New York Times'tan aktardığı söyleşide, Madonna için "sevdiğim biri" diyen Penn, 2015 yılında yönetmen Lee Daniels'ın kendisine yönelik aile içi şiddet iddialarına karşı açtığı karalama davasını Madonna sayesinde kazandığını söyledi.

Madonna'nın, herhangi bir fiziksel saldırının gerçekleşmediğine dair bir yeminli ifade verdiğini söyleyen Penn, "Sadece davayı kazanmakla kalmadık. Daniels kamuya açık bir mektup yazdı ve [insani yardım kuruluşu] CORE'a katkıda bulunmak zorunda kaldı" dedi.

Öne Çıkanlar