Wim Wenders, 'Sinema Onur Ödülü'nü Zülfü Livaneli'nin elinden aldı

Wim Wenders, 'Sinema Onur Ödülü'nü Zülfü Livaneli'nin elinden aldı
43. İstanbul Film Festivali'nin onur konuğu olarak İstanbul'a gelen Wim Wenders, dün Atlas 1948 Sineması'nda Anselm filminin gösterimi öncesi Sinema Onur Ödülü'nü aldı. Wenders'ê ödülünü Zülfü Livaneli takdim etti.

Artı Gerçek - İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 43'üncüsü düzenlenen İstanbul Film Festivali'nde Pazar günü gerçekleştirilecek kapanış töreniyle ödüller sahiplerini bulacak.

Usta yönetmen Wim Wenders'e Anselm filminin dün Atlas 1984 Sineması'nda gerçekleştirilen gösterimi öncesi Sinema Onur Ödülü takdim edildi. Wenders, ödülünü usta sanatçı Zülfi Livaneli'nin elinden aldı.

Festivalin onur konuğu olarak İstanbul’a gelen Wim Wenders ve Koji Yakusho için dün Yapı Kredi Kültür Sanat’ta bir basın toplantısı düzenlenmişti. Yönetmen Wim Wenders toplantıda ilk kez festival için ziyaret ettiği İstanbul’da olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirterek “78 yıldır bu anı bekliyorum. İstanbul çok güzel bir şehir, sonunda burada olduğum için çok mutluyum” demişti. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar