AKP'den Erdoğan'a 'Darbecisin' diyen Özgür Özel'e tepki

AKP'den Erdoğan'a 'Darbecisin' diyen Özgür Özel'e tepki
Yayınlanma:
A+ A-
CHP Genel Başkanı Özel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "darbecisin" demesi AKP'li isimleri ayağa kaldırdı. Ömer Çelik, "Yassıada zihniyeti değişmiyor" dedi, Hamza Dağ ise "Ne dediğini bilmiyorsun ama haddini bilmelisin" ifadelerini kullandı.

Artı Gerçek - AKP Sözcüsü Ömer Çelik ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Anayasa Mahkemesi'ni hedef alıp Yargıtay'a sahip çıkan sözlerini eleştirirken "Sen darbecisin" demesine tepki gösterdi.

Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, CHP'de yeni seçilen genel başkanın ilk işinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın meşruiyetine saldırmak olduğunu avundu.

ÇELİK: MUTFAKTA YASSIADA ZİHNİYERTİ VAR

"CHP'de ne değişirse değişsin Yassıada zihniyeti değişmiyor." ifadesini kullanan Çelik, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanımız tam bir demokratik meşruiyetle ve millet iradesiyle görevinin başındadır. CHP ise hala demokrasiyle kavga etmeyi sürdürmektedir. CHP'de koltukta kim oturursa otursun, mutfakta Yassıada zihniyeti var."

DAĞ: HADDİNİ BİLMELİSİN

AKP Genel Başkan Yardımcısı Dağ ise Özel'i, son darbe girişiminin (15 Temmuz) faillerini yıllardır savunmakla itham etti. "Memlekette yaşanan son darbe girişiminin faillerini yaklaşık 10 yıldır canhıraş bir şekilde savunan CHP'nin acemi genel başkanı, Cumhurbaşkanımıza küstahça bir yakıştırmada bulunmuş." ifadelerine yer verdiği sosyal medya mesajında, Dağ, şunları söyledi:

"Sayın Özel anlıyoruz; arkasından ağladığın genel başkanından aldığın tavsiyelerle ve yeni olmanın vermiş olduğu heyecanla ağzından çıkanları kulağın duymuyor. Ne dediğini bilmiyorsun ancak haddini bilmelisin. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın demokratlığının zekatı bile size bir ömür yeter. Bir darbeci arıyorsan baktığın ayna sana kılavuz olacaktır."

NE OLMUŞTU?

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Anayasa Mahkemesi (AYM) ve Yargıtay arasında çıkan Can Atalay krizine ilişkin "Gerekirse Anayasa değişikliği yaparız" sözlerine "Yargıtay ile birlikte anayasanın hükmünü yok saymaya çalışmakta. Halk sana bu yetkiyi vermedi. Sen bu yüzden darbecisin. Bu bir darbe girişimi" şeklinde tepki göstermişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar