AKP'den İmamoğlu'na mahkumiyet açıklaması: Millet iradesinden başka güç tanımayanların partisiyiz

AKP'den İmamoğlu'na mahkumiyet açıklaması: Millet iradesinden başka güç tanımayanların partisiyiz
Yayınlanma:
A+ A-
AKP Sözcüsü Ömer Çelik, İBB Başkanı İmamoğlu'na mahkumiyet kararına yönelik tepkileri eleştirdi: "AK Parti millet iradesine koşulsuz bağlılığın partisidir. Partimize dönük linç kampanyasını şiddetle kınıyor ve mahkum ediyoruz."

Artı Gerçek - İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine 'ahmak' dediği iddiasıyla yargılandığı davada 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ve siyasi yasak kararı verilmesine yönelik tepkiler sürüyor. İmamoğlu'nun ifadesinin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamasına dönük olduğu ısrarla dile getirilirken, duruşma hakiminin de son anda değiştirilmiş olmasına dikkat çekiliyor.

ÇELİK: YARGI SÜRECİ DEVAM EDİYOR

Davanın hukuki değil, iktidar yönlendirmeli siyasi bir karar olduğu ifade edilirken, AKP'den eleştirilere yanıt Ömer Çelik'ten geldi. AKP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "AK Parti, sandıktan çıkan iradenin üstünlüğüne adanmış bir siyasi partidir" dedi, yargı sürecinin devam ettiği vurgusu yaptı.

'LİNÇ KAMPANYASI YÜRÜTÜLÜYOR'

Çelik'in yaptığı açıklama şöyle:

"AK Parti, siyaset meydanlarının partisidir! AK Parti millet iradesine koşulsuz bağlılığın partisidir! AK Parti, sandıktan çıkan iradenin üstünlüğüne adanmış bir siyasi partidir! AK Parti'nin sicilinde Cumhuriyet, demokrasi, millet iradesi, sandık ve hizmet siyaseti vardır! Devam eden yargı süreci üzerinden muhalefetin Cumhurbaşkanımıza ve AK Partimize dönük bir linç kampanyası yürüttüğünü görüyoruz. Bu kampanyayı şiddetle kınıyoruz ve mahkûm ediyoruz!

Yargı kararlarını eleştirmek elbette siyasetçilerin ve herkesin demokratik hakkıdır. Buna karşın muhalefetin henüz kesinleşmemiş yargı sürecini tartışırken komplolar üretmesi ve bununla Cumhurbaşkanımızı ve AK Partimizi yan yana getirmeye çalışması tam bir istismar siyasetidir. Ak Parti olarak vesayetin en ağır günlerinde dahi teslim olmadığımız linç kampanyalarına şimdi asla geçit vermeyiz.

YARGI SÜRECİNİ BAZI KARARLARI BİRBİRLERİNE DAYATMAK İÇİN KULLANIYORLAR

AK Partimizi ürettikleri siyasi komplolarla hedef alarak yasakçı siyasetle yan yana getirmeye çalışanların bu ülke tarihindeki bozuk demokratik sicili ortadadır. Yargı kararı sonrasında 6’lı masa içinde birden çok siyasi mühendislik çalışmasının yarış halinde olduğunu milletimiz görüyor.

Yargı sürecini, 6’lı masa içinde siyaset yoluyla kabul ettiremedikleri bazı kararları birbirlerine dayatmak için kullandıklarını da herkes görüyor. Tüm bu siyaset mühendisliği çalışmaları elbette kendilerini ilgilendirir. Ancak hiçbir siyasi mühendislik arayışı için Cumhurbaşkanımızı ve partimizi hedef almalarına müsaade etmeyiz… Biz millet iradesinden başka siyasi güç tanımayanların partisiyiz!" (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar