AKP'lilerin danışmanından 'Hayır Partisi'

AKP'lilerin danışmanından 'Hayır Partisi'
AKP'den Edirne milletvekili adayı olan, bakanlar Egemen Bağış ve Mehmet Müezzinoğlu’nun eski danışmanlığını da yapan siyasetçi Tuna Bekleviç, ‘Hayır...

AKP'den Edirne milletvekili adayı olan, bakanlar Egemen Bağış ve Mehmet Müezzinoğlu’nun eski danışmanlığını da yapan siyasetçi Tuna Bekleviç, ‘Hayır Partisi'nin kuruluşunu ilan etti.

ANKARA- AKP'den Edirne milletvekili adayı olan,  AKP'li bakanlar Egemen Bağış ve Mehmet Müezzinoğlu’nun eski danışmanlığını da yapan siyasetçi Tuna Bekleviç, ‘Hayır Partisi'nin kuruluşunu ilan etti. Parti, adından da anlaşılacağı üzere ‘Hayır' kampanyası yürütecek.

Sputnik'te yer alan habere göre, henüz resmi olarak kurulmayan, sadece referandum sürecinde faaliyet gösterecek olan ‘Hayır Partisi' referandumdan sonra kapanacak.

Konuyla ilgili Facebook hesabından açıklama yapan Bekleviç, anayasa değişikliğinin ‘Cumhuriyetin sonu olacağını’ savundu.​Değişikliğin Türkiye’nin hiçbir temel sorununa çözüm olmayacağını, sorunların çözülmesinden ziyade geride kalan asgari birlikteliği de ‘imha edeceğinden’ söz eden Bekleviç, partinin kuruluşunu şu sözlerle duyurdu:

​"İşte bu ‘Hayır’ sahipleri olarak bir parti çatısı altında buluşuyoruz: Hayır Partisi. Amacımız sadece referanduma kadar meramımızı anlatmak ve ‘Hayır’ları çoğaltmak. Bu parti referandum sonuçlarının açıklanmasından beş dakika sonra kendisini imha edecek. Düşünüp taşınıp ‘en doğrusu Hayır!’ diyen herkesi bu mücadeleye bekliyoruz. Derdimiz bizim de kafamızı sokacak bir partimiz olsun değil, hala onarılabilecek bir ülkemiz olsun."

Öne Çıkanlar