Bakan Dönmez: Güvenlik önlemleri ve hasar nedeniyle elektriği kesilen bölgeleri kontrollü olarak enerjilendiriyoruz

Bakan Dönmez: Güvenlik önlemleri ve hasar nedeniyle elektriği kesilen bölgeleri kontrollü olarak enerjilendiriyoruz
Yayınlanma:
A+ A-
Bakan Fatih Dönmez, Düzce'de meydana gelen deprem sonrası güvenlik önlemleri ve hasar nedeniyle elektriği kesilen bölgelere kontrollü olarak enerji verildiğini açıkladı.

Artı Gerçek-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Düzce'nin Gölyaka ilçesinde yaşanan 6.0 büyüklüğündeki depremin ardından güvenlik önlemleri ve hasar nedeniyle elektriği kesilen bölgelere kontrollü olarak enerji verildiğini söyledi.

Dönmez, deprem sonrası yapılan çalışmalara ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Dönmez açıklamasında şunları söyledi:

"Güvenlik önlemleri ve hasar nedeniyle elektriği kesilen bölgeleri kontrollü olarak enerjilendiriyoruz. Tüm ekiplerimiz ve AFAD sahada koordinasyon içerisinde çalışmalarını sürdürüyor."

NE OLMUŞTU?

Düzce'nin Gölyaka ilçesinde sabah saat 04.08’de 6.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem, İstanbul, Bolu, Sakarya, Ankara, Kocaeli, Kütahya, Bilecik, Bursa, İzmir'e kadar geniş bir alanda hissedildi.

Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 6.0 olarak ölçerken AFAD yaptığı açıklamada 5.9 büyüklüğünde olduğunu belirtti. Kandilli Rasathanesi depremin derinliğini 10.6 kilometre, AFAD ise 6,81 kilometre olduğunu açıkladı.(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar